توسعه گفتمان آموزش های مهارتی در دانشگاه جامع علمی کاربردی

۲۴ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۷:۵۴ کد : ۳۷۹۹۰ اخبار ستاد
تعداد بازدید:۶۵۰

دکتر محمد حسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور در چهارمین کنگره ملی آموزش های عالی مهارت، فناوری و اشتغال از توسعه  گفتمان آموزش های مهارتی در دانشگاه جامع علمی کاربردی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، در چهارمین کنگره ملی آموزش های عالی مهارت، فناوری و اشتغال که صبح امروز در دانشگاه تهران برگزار شد، دکتر محمد حسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور از توسعه  گفتمان آموزش های مهارتی در دانشگاه جامع علمی کاربردی خبر داد.

دکتر محمد حسین امید عنوان کرد: در کشور فرهنگ مدرک گرایی و استفاده ناصحیح از تحصیلات دانشگاهی رواج دارد؛ به نحوی که افراد متناسب با تحصیلات دانشگاهی خود در مشاغل به کار گرفته نمی شوند. مهم این است که دانشجویان به روش های مختلف کاری پیدا کنند در حالی که درس و شغل شان هم با هم سنخیت ندارد. کار ما در دانشگاه جامع علمی کاربردی این است تا یک گفتمان ملی در حوزه آموزش های مهارتی ایجاد کنیم. بیش از 70 درصد دانش آموختگان دانشگاه جامع اشتغال دارند. 

وی با اشاره به موضوع نظام صلاحیت حرفه ای نیز گفت: امیدواریم این نظام به زودی ابلاغ شود تا بتوانیم آن را اجرایی کنیم. در صورتی که نظام صلاحیت حرفه ای در کشور مستقر شود، افراد متناسب با حرفه و تحصیلات خود در مشاغل مختلف به کار گرفته خواهند شد.

 دکتر محمد حسین امید گفت: بر اساس یکی از اهداف برنامه ششم توسعه باید در سال پایانی برنامه (سال 1399) حداقل سی درصد دانشجوی مهارتی داشته باشیم. اگر فرض کنیم تعداد دانشجویان کشور در سال 99 به چهار4 میلیون نفر برسد باید در این سال و از این تعداد یک میلیون و دویست هزار دانشجو آموزش مهارتی ببینند. در حالی که الان کمتر از ششصد هزار نفر هستند ولی ظرفیت دو دانشگاه مهارتی کشور به حدی است که می تواند این نیاز را برآورده کند. 

 


۲ رای

نظر شما :