انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک دانشگاه جامع علمی کاربردی و پارک علم و فناوری استان اردبیل

۲۶ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۰:۳۹ کد : ۳۸۳۸۱ اخبار واحدهای استانی
تعداد بازدید:۸۴۰

در نشست مشترک بین دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اردبیل و پارک علم و فناوری آن استان، تفاهنامه همکاری های فی مابین امضاء شد.

به نقل از روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اردبیل، با حضور داریوش لطیفی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اردبیل و عبدالقیوم قلی پوری رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل تفاهم نامه همکاری مشترک دانشگاه جامع علمی کاربردی و پارک علم و فناوری استان اردبیل با هدف توسعه مشترک آموزش های مهارتی و توانمندسازی و تربیت نیروی انسانی ماهر با نیازهای بازار کار همچنین استفاده از ظرفیت های موجود جهت بستر سازی در زمینه تجاری سازی نتایج تحقیقات و توسعه اشتغال مبنی بر دانش امضاء شد.

لطیفی گفت: با توجه به رسالت دانشگاه جامع علمی کاربردی در راستای انجام امور تحقیقاتی و کمک به توسعه علمی و مهارتی و به منظور فراهم نمودن زمینه های لازم جهت توسعه فناوری از طریق پارک علم و فناوری این تفاهنامه منعقد شد.

وی در ادامه با تبیین اهداف و سیاستهای دانشگاه جامع علمی کاربردی خاطرنشان کرد: افزایش همکاریهای آموزشی برای ارتقای علمی کارشناسان و مدرسان همکاری در خصوص راه اندازی و اجرای برنامه های کلینیک کارآفرینی و مشاوره شغلی، ایجاد زمینه لازم برای تاسیس دفاتر کانون خلاقیت، همکاری با مراکز رشد و پارک های علم و فناوری به منظور استفاده از مهارت و ایجاد ثروت برای دانشجویان و دانش آموختگان، شکوفایی و نوآوری در مراکز آموزشی و مشارکت در برگزاری نمایشگاه ها و جشنواره ها از اهداف دیگر این تفاهم نامه است.

همچنین عبدالقیوم قلی پوری نیز با اشاره به سابقه فعالیت پارک علم و فناوری استان اردبیل و برنامه های موفق این مجموعه، از پژوهشگران و ایده پردازان و کار آفرینان فعال خواستار همکاری هر چه بیشتر مراکز آموزش علمی کاربردی و حتی سایر دانشگاههای استان اردبیل با پارک علم و فناوری شد.

در پایان رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل امضای تفاهمنامه همکارهای مشترک بین دانشگاه جامع علمی کاربردی و پارک علم و فناوری استان اردبیل را زمینه ساز همکاری های مشترک و همه جانبه در رشد و گسترش فرهنگ کارآفرین و مهارت آموزی و همچنین کمک به اشتغالزایی جوانان دانست.


نظر شما :