بزرگترین مشکل بیکاری استان لرستان عدم مهارت است

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۲:۰۹ کد : ۳۸۷۰۱ اخبار ستاد
تعداد بازدید:۱۳۰۶

استاندار لرستان در نشست روسای واحدهای استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی سراسر کشور در خرم آّباد گفت:  در استانی هستیم که یکی از بزرگترین مشکلات بیکاران، عدم مهارت است بنابراین هیچ کاری مهم‌تر و واجب تر از حمایت از کارآفرینان و مهارت افزایی و سرمایه گذاری نیست و با توجه به بالا بودن نرخ بیکاری در این استان،  آماده حمایت و همراهی با کسانی است که بخواهند در استان سرمایه‌گذاری کنند.

سید موسی خادمی افزود: بخشی از رسالت دانشگاه جامع علمی کاربردی در حوزه مهارت افزایی است تا بخشی از معضل بیکاری در کشور مرتفع شود.

وی افزود: فارغ‌التحصیلان دانشگاهی ما عمدتاً مهارت لازم را ندارند و از طرفی می‌خواهند کاردولتی داشته باشند و به همین دلیل کشور با انباشتگی نیروهایی مواجه است که کاری برای آنها وجود ندارد.

استاندار لرستان در ادامه گفت: امیدواریم روند تربیتی نیروهای مهارتی در دانشگاه جامع علمی کاربردی در این استان ادامه یابد تا بخشی از بیکاری از این طریق مرتفع شود‌.

در این نشست تفاهم‌نامه همکاری چندجانبه ای بین دانشگاه جامع علمی کاربردی و کانون کارآفرینان، اداره کل فنی و حرفه ای و پارک علم و فناوری استان لرستان منعقد شد.

 

 


نظر شما :