دکتر امید:

کمیته هماهنگی بین دستگاهی در خصوص مهارت آموزی تشکیل می شود

۲۰ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۰ کد : ۳۸۹۲۹ اخبار ستاد
تعداد بازدید:۱۰۴۱

 دکتر امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در جلسه مشترک با دکتر زرافشان معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش ضمن تبیین بندهای مرتبط با مهارت آموزی در برنامه ششم توسعه، تشکیل کمیته هماهنگی بین دستگاهی متشکل از معاون آموزش وزارت علوم، معاون آموزش وزارت آموزش و پرورش، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی و رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای را پیشنهاد کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر امید با تاکید بر جدیت دانشگاه جامع علمی کاربردی در تحقق اهداف برنامه ششم گفت: در حال حاضر در هفتصد مرکز آموزشی این دانشگاه حدود 600 هزار نفر در رشته های مهارتی تحصیل می کنند و از این منظر این دانشگاه بزرگ ترین متولی نظام آموزش عالی مهارتی کشور است.

دکتر زرافشان معاون آموزش وزارت آموزش و پرورش ضمن بیان اینکه در برنامه ششم باید حدود 50% دانش آموزان در شاخه های فنی و حرفه ای و کار و دانش تحصیل نمایند، وضعیت موجود را با اهداف برنامه نگران کننده دانست و افزود: باید ضرورت برنامه ریزی پیوسته و تنوع رشته های دانشگاه فنی و حرفه ای و دانشگاه علمی کاربردی در درستور کار قرار گیرد.

در این جلسه دکتر اخوان بهابادی معاون آموزشی دانشگاه جامع، دکتر سید محسن حسینی مقدم مدیر کل دفتر آموزش متوسطه و مهندس آذرکیش حضور داشتند.  


نظر شما :