نیاز به دانشگاه های مهارت محور و کارآفرین در کشور حیاتی است

۱۴ شهریور ۱۳۹۷ | ۲۳:۰۲ کد : ۴۰۰۱۷ اخبار ستاد
تعداد بازدید:۱۲۵۶

دکتر جواد حاتمی از شاغل بودن ۷۰ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاه جامع علمی کاربردی خبر داد. به نقل از روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی،  دکتر جواد حاتمی معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی در مراسم گردهمایی روسای واحدهای استانی داشنگاه جامع علمی کاربردی اظهار کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان نهاد تربیت کننده نیروی کار و مولد، بخش صنعت، خدمات و کشاورزی، نزدیک به نیم میلیون نفر جمعیت دانشجویی در کشور را تحت پوشش قرار داده است که  به دلیل گستردگی جغرافیایی این دانشگاه در استان‌های مختلف کشور لازم است تا مسئولان در ستاد و واحدهای استانی به صورت مداوم و با برگزاری چنین نشست ها در راستای هم‌افزایی و هم‌اندیشی اقدام کنند.

وی چشم انداز دانشگاه جامع علمی کاربردی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این دانشگاه از روز تاسیس، مولد، کارآفرین و نسل سومی بوده است و با توجه به نیاز جدی کشور به توسعه و کارآفرینی در شرایط کنونی که اشتغال یکی از دغدغه‌های جدی کشور است، ارتقاء دانشگاه جامع علمی کاربردی با پرداختن به کیفیت در آموزش محقق می شود.

دکتر جواد حاتمی افزود: ما به تعداد معدودی از دانشگاه‌های تیپ اول، نیاز داریم که به آموزش‌های نظری برای تولید علم بپردازند، بلکه عمده نیاز ما، نیاز به دانشگاه‌های مهارت آموز و کارآفرین است.

وی اظهار کرد: امروزه حدود یک میلیون و ۶۰۰ نفر از فارغ‌التحصیلان این دانشگاه، در بخش‌های مختلف جامعه مشغول به کار هستند.

وی در پایان، عملکرد روابط عمومی و میزبانی این گردهمایی را مثبت ارزیابی کرد.

 

 


( ۱ )

نظر شما :