مسابقات مرحله کشوری مناظره دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی در یزد آغاز شد

۲۵ آذر ۱۳۹۷ | ۱۳:۰۶ کد : ۴۱۴۶۳ اخبار ستاد
تعداد بازدید:۱۱۰۰

 

به نقل از روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی، آئین افتتاحیه مرحله کشوری مسابقات مناظره دانشجویی با حضور ۱۴۰ شرکت‌کننده در قالب ۲۸ تیم از ۲۷ استان برگزار شد.

دکتر محمد صالح احمدی رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان یزد در آئین افتتاحیه مرحله کشوری مسابقات مناظره دانشجویی ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان گفت: خوشبختانه این دانشگاه میزبان این دوره از مسابقات شد که در این دوره شاهد افزایش تعداد شرکت کنندگان به حدود 5/1 برابر نسبت به دوره قبل بوده ایم و به رغم کاهش حدود 25 درصدی بودجه نسبت به همان دوره و افزایش قیمت‌ها نسبت به سال گذشته سعی شده است کیفیت ارائه خدمات رفاهی به تیم‌های شرکت کننده تحت تأثیر قرار نگیرد و با دقت در نکات فنی، کیفیت برگزاری مسابقات و داوری ارتقاء نیز داشته باشد.

وی با تاکید برضرورت ترویج  و آموزش فرهنگ نقدپذیری خاطر نشان کرد: گفت و گوی مؤدبانه و محترمانه در مناظره‌هایی دانشجویی تمرینی است برای ورود به نقدهای محترمانه و منصفانه که در کشور شدیداً به آن نیازمندیم. بدیهی است ماهیت رقابت در این نوع مسابقات نباید آن‌ را از هدف اصلی خود دور کند. هدف اصلی ایجاد فضای رقابتی سالم و اخلاقی در کنار رفاقت در بین دانشجویان است که آموزش را نیز در بر دارد.

دکتر محمد صالح احمدی از حضور ۲۸ تیم از 27 از استان کشورمان در قالب ۱۴۰ شرکت کننده یاد کرد و گفت: مهارت، کارآفرینی و اشتغال به عنوان محورهای اصلی این مناظره از مهمترین رسالت‌های دانشگاه‌های جامع علمی و کاربردی است.


( ۲ )

نظر شما :