تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه علمی کاربردی و استانداری خراسان شمالی

۲۷ آذر ۱۳۹۷ | ۱۰:۳۲ کد : ۴۱۵۰۵ اخبار ستاد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربری، دکتر محمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با مجید پورعیسی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان شمالی به منظور ایجاد دو مرکز آموزشی برای پرورش اسب اصیل ترکمن و فرش دستباف تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

دکتر محمدحسین امید افزود: آمادگی داریم متناسب با برنامه توسعه استان در افق ۱۴۰۴ برای تهیه و اجرای طرح نیازسنجی آموزشی، شغلی و مهارتی در بخش های مختلف توسعه ای استان اقدام کنیم. وی ادامه داد: تاکید ما برای ایجاد مرکز آموزش مهارت پرورش اسب و فرش دستباف وجود بخش خصوصی و شرکت های تعاونی است که دانشجویان بتوانند در کارگاه های مرتبط مهارت های لازم را آموزش ببینند.

در ادامه پورعیسی در این دیدار گفت: استان خراسان شمالی دارای توانمندی های فراوانی در بخش های فرش دستباف و پرورش اسب اصیل ترکمن است که با برندسازی آن، ارزش افزوده زیادی نصیب تولید کنندگان خواهد شد و اقتصاد استان توسعه می یابد.

وی افزود: عمده اشتغال استان در بخش های کشاورزی و خدمات است که به دلیل عدم بهره مندی از دانش روز جدید این بخش ها دارای ارزش افزوده پایینی هستند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان شمالی تصریح کرد: بنده اعتقاد دارم با اجرایی و عملیاتی شدن این تفاهم نامه و ورود حوزه دانش کاربردی به استان بخشی از ناکارآمدی های اقتصادی استان در حوزه های کشاورزی و خدمات برطرف می شود و برای تحقق این هدف از افراد کارآفرین باید بهره مند شویم.


نظر شما :