نخستین جشن دانش آموختگان در دانشگاه علمی کاربردی استان کرمانشاه برگزار شد

۱۸ دی ۱۳۹۷ | ۱۷:۰۰ کد : ۴۱۹۳۱ اخبار ستاد
تعداد بازدید:۱۲۷۵

به نقل از روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی استان کرمانشاه، با حضور دکترسیدعلی بدری معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر رادملکشاهی رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان کرمانشاه، نخستین جشن دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی استان کرمانشاه برگزار شد.

دکترسیدعلی بدری در این مراسم تربیت نیروی متخصص ماهر را سیاست اصلی دانشگاه جامع علمی کاربردی دانست و اظهار کرد: می‌خواهیم کسانی که از این دانشگاه فارغ التحصیل می‌شوند، بدون اینکه سربار جامعه باشند، برای خود شغل ایجاد کنند. 

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: در سالهای اخیر باتوجه به مهارت محور بودن این دانشگاه، خانواده های ایرانی برای تحصیل فرزندانشان به این دانشگاه توجه بیشتری پیدا کرده‌اند. 

وی تصریح کرد: باتوجه به این مسئله در سنوات اخیر اقبال خانواده‌های ایرانی برای تحصیل فرزندانشان به دانشگاه جامع علمی کاربردی افزایش یافته، چرا که می دانند اگر فرزندانشان در این دانشگاه به خوبی تربیت شوند، به راحتی جذب بازار کار خواهند شد. 

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه جامع علمی کاربردی به وضعیت فارغ التحصیلان دانشگاه‌های نظری کشور هم اشاره‌ای کرد و گفت: متاسفانه در این دانشگاه ها شاهد هستیم که حتی بسیاری از دانش آموختگان مقطع دکتری نیز به این دلیل که تنها دانش می آموزند و مهارت بکارگیری دانش خود را ندارند، بیکار هستند.

وی در پایان از دانشجویان دانشگاه‌ جامع علمی کاربردی به ویژه دانشجویان مراکز فرهنگ و هنر این دانشگاه خواست تا در بحث تولید محتوا در جهت تبلیغ کارآمدی و توانمندیهای دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور طرح ها و ایده های خود را عنوان کنند. 

توجه بازار کار به سمت فارغ التحصیلان مهارت آموخته است 

در ادامه این مراسم دکتر رادملکشاهی رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان کرمانشاه ضمن خیرمقدم به میهمانان، به 22 سال فعالیت این دانشگاه در استان کرمانشاه اشاره کرد و یادآورشد: طی این مدت 35 هزار دانش آموخته در چهار گروه صنعت، کشاورزی، فرهنگ و هنر و مدیریت خدمات اجتماعی از دانشگاه علمی کاربردی کرمانشاه فارغ التحصیل شده‌اند. 

وی افزود: از آنجایی که دانشگاه جامع علمی کاربردی درپی تربیت نیروی ماهر و خلاق است، لذا دوره ها و رشته هایی که در آن گذرانده می شود نیز مبتنی بر نیازهای مختلف جامعه و براساس تقاضای بازار تعریف شده و انتظار می رود دانش آموختگان این دانشگاه سریعتر وارد بازار کار شوند. 

دکتر رادملکشاهی افزود: در چندسال اخیر نگرش جامعه به خروجی های آموزش عالی تغییر کرده و دیگر مدرک صرف دانشگاهی چندان مورد توجه نیست و خریداری ندارد، بلکه مدارک بامهارت مورد استقبال قرار گرفته است. 

وی تاکید کرد: در این شرایط مهارت محور بودن دانشگاه جامع علمی کاربردی سبب شده تا بیشتر مورد توجه قرار گیرد و از سوی دیگر توجه بازار کار به دانش آموختگان این دانشگاه بیشتر شده است.


( ۳ )

نظر شما :