سی و چهارمین گردهمایی رؤسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان مرکزی برگزار شد / سهل انگاری در برخورد با تخلفات به ضرر مراکز آموزش عالی است

۱۲ تیر ۱۳۹۸ | ۱۴:۴۰ کد : ۴۴۴۶۸ اخبار ستاد
تعداد بازدید:۴۹۸

به نقل از روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی استان مرکزی، با حضور دکتر مهدی رئوفی رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان مرکزی، حجت الاسلام فراهانی مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علمی کاربردی استان مرکزی، رؤسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان مرکزی و جمعی از مسئولین استانی، سی و چهارمین گردهمایی رؤسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان مرکزی همزمان با سومین نشست شورای هم اندیشی و تعامل دانشگاه در سالن کنفرانس دانشگاه برگزار شد

رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان مرکزی در سی و چهارمین گردهمایی رؤسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان مرکزی سهل انگاری در برخورد با تخلفات آموزشی را به ضرر مراکز آموزش عالی دانست.

دکتر مهدی رئوفی در ادامه گفت: در طی برگزاری امتحانات پایان ترم در دانشگاه علمی کاربردی استان مرکزی سعی شد تا با همکاری کارکنان واحد استانی و مراکز آموزشی، محیطی سالم برای دانشجویان مهیا شود تا در کمال آرامش بتوانند امتحانات خود را به پایان برسانند و در این راستا سعی شد تا در مراکز آموزش علمی کاربردی ناظران ثابت به عنوان نماینده دانشگاه حضور داشته باشند. همچنین در طی 15 روز برگزاری امتحانات، از تمامی مراکز در چندین نوبت به صورت سرزده بازدید صورت پذیرفت.

وی افزود: مماشات در مواجهه با تخلفات احتمالی در مراکز آموزشی به ضرر مرکز آموزش خواهد بود و باید با جدیت موارد و تخلفات ثبت شده پیگیری شوند.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان مرکزی ادامه داد: کار نظارت بر سالم برگزار شدن امتحانات پایان ترم به پایان نرسیده است و مراکز و مدرسان محترم دانشگاه باید نسبت به ثبت نمره دانشجویان در زمان اعلام شده تلاش کنند و موارد انضباطی را به دانشگاه اعلام نمایند تا حق سایر دانشجویان از بین نرود.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به طرح خوشه بندی شغلی در دانشگاه جامع علمی کاربردی اشاره و اظهار امیدواری کرد که با اجرای این طرح به صورت کامل در بین مراکز آموزشی در سطح کشور، شاهد تدوین رشته های جدید مورد نیاز جامعه باشیم و بتوانیم بیشتر از پیش در رفع معضل بیکاری جوانان در جامعه گام برداریم.

در ادامه مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علمی کاربردی استان مرکزی ضمن اشاره به جایگاه دروس گروه معارف در دانشگاه و تاکید بر استفاده از مدرسان دارای مجوز تدریس در مراکز آموزشی با بیان حدیثی از امام صادق علیه السلام درباره نماز گفت: مسئولین مراکز آموزش عالی در راستای اقامه نماز جماعت باید همت بیشتری نمایند تا همگام با تعلیم مهارت و افزایش سواد در دانشجویان، ایشان با معارف اسلامی بیشتر آشنا شوند و از راه رستگاری دور نشوند چرا که شفاعت اهل بیت علیهم السلام به کسانی که نماز را سبک بشمارند نخواهد رسید.

وی همچنین از مراکز آموزشی درخواست کرد تا حداقل یک روز قرآنی در مراکز آموزشی ویژه ترجمه و تفسیر آیات قرآن مجید داشته باشند.

در ادامه این گردهمایی، رؤسای مراکز آموزشی دیدگاهها و نظرات خود را درخصوص مسایل جاری مراکز آموزشی مطرح کردند و درخصوص آنها صحبت شد.

لازم به ذکر است در این نشست بعد از رأی گیری، دکتر رضا شریفیان رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی هپکو به عنوان نماینده رؤسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان مرکزی انتخاب شد.


نظر شما :