نخستین مرکز نوآوری دانشگاه علمی کاربردی لرستان راه اندازی شد

۱۲ تیر ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۹ کد : ۴۴۴۷۰ اخبار ستاد
تعداد بازدید:۷۲۰

به نقل از روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی استان لرستان، در مراسمی با حضور دکتر سعید فرح بخش رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان لرستان، دکتر سید محمد موحدپور معاون توسعه منابع انسانی استانداری و برخی از مدیران دستگاه های اجرایی، نخستین مرکز نوآوری علمی کاربردی در جوار کارخانه استان لرستان افتتاح شد.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان لرستان در آئین افتتاحیه مرکز نوآوری علمی کاربردی یخچال سازی خرم آباد اظهار کرد: ۴ مرکز نوآوری دیگر نیز در روزهای آتی در استان افتتاح خواهد شد که این مراکز نوآوری در جوار صنایع فعال استان در بخش‌های صنعت، پوشاک و هنر فعالیت می کنند.

دکتر سعید فرح بخش افزود: در حال حاضر 19 مرکز علمی کاربردی با بیش از 8000 دانشجو و 170 رشته تحصیلی در دو مقطع کاردانی و کارشناسی در استان لرستان فعال هستند که پنج مرکز از آنها در جوار صنعت است و آموزش مهارتی به دانشجویان ارائه می‌دهند و 70 % این دانشجویان در مقطع کاردانی تحصیل می کنند.

دکتر سعید فرح ‎بخش یادآور شد: مراکز نوآوری و استارت‌آپ‌ها ایده‌های برتر را به محصول تبدیل کرده و فضایی ایجاد می‌کنند که ایده‌ها در یک صنعت می‌توانند تبدیل به یک روش کاربردی و عمل شوند.

در ادامه معاون توسعه منابع انسانی استانداری لرستان نیز با اشاره به این‌که ارزش و اهمیت مجموعه نوآوری به این است که نیروی کار در این فضا می‌تواند ایده‌های خود را مستقیماً به صنعت برساند اظهار داشت: دانش آموختگان که وارد بازار کار می‌شوند نسبت به محیط کار اطلاع چندانی ندارند و اطلاعات تئوریک خود را در میدان کار کمتر توانسته‌اند عملی کنند.

وی با بیان این‌که این خلا را دانشگاه جامع علمی کاربردی به خوبی پر کرده است تصریح کرد: بین محیط دانشگاهی و صنعت حلقه مفقوده ای بود که دانشگاه جامع علمی کاربردی توانست این ارتباط را برقرار کند.

سید محمد موحدپور با تاکید بر اینکه با مهارت آموزی دانشجوی ما و با ذهنیت قبلی فعالان صنعت از نیروی کار تربیت شده، به رونق تولید کمک می‌شود افزود: نیروی کار تحصیل کرده در مراکز نوآورانه علاوه بر بازاریابی و تولید خوب، می‌تواند ایده‌های خود را اجرایی کند.


( ۱ )

نظر شما :