افتتاح پنج مرکز آموزش علمی و کاربردی جدید در استان البرز

۱۱ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۷:۲۰ کد : ۴۶۰۹۰ اخبار ستاد

 همزمان با آغاز ثبت نام دانشگاه‌های علمی کاربردی ،  امروز ۵ مرکز جدید آموزش علمی کاربردی در استان البرز افتتاح شد. 
 رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی  در آیین افتتاحیه این مراکز که صبح  امروز (دوشنبه ) با حضور جمعی از مقامات استان  برگزار شد، ضمن اشاره به سیاستهای دانشگاه در گام دوم  هنگام  اعطای  مجوز به مراکز جدید‌التاسیس گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان محور ی ترین دانشگاه مهارتی در کشور ، مسوولیت آموزش بیش از دو سوم دانشجویان مهارتی را به عهده دارد، با تعریف  دور جدیدی از ماموریت و پس از یک دوره ساماندهی و توسعه کیفی، فعالیت خود را برای توسعه هدفمند رشته‌های تحصیلی آغاز کرده است. 
دکتر امید در ادامه با بیان این که تمام مراکز آموزش علمی کاربردی با توجه به تخصص و رشته  اعلام شده باید صرفا در همان رشته تحصیلی  و در محیط کار  و کارگاهی آموزش ببینند، گفت: این امر خط قرمز دانشگاه محسوب شده و هیچ مماشاتی در تخطی از قانون وجود ندارد. 
وی با بیان اینکه در حال حاضر  22 مرکز آموزشی تقریبا به نیازی آموزش مهارتی در  البرز پاسخ داده اند گفت : استان البرز  محور توسعه در دام، طیور و کشاورزی است، امیدوارم بر اساس طرح توسعه استان در این مبحث نیز واحد استانی البرز ورود کند و در عین حال آمادگی دانشگاه جامع علمی کاربردی برای توسعه واحدهای آموزشی بر اساس سند توسعه استان اعلام کرد .
وی مزیت دانشگاه جامع علمی کاربردی نسبت به سایر نظام های آموزش عالی را یادگیری و مهارت آموزی در محیط کار دانست که منجر به اشتغال سریع تر دانش آموختگان می شود.
وی ادامه داد: طبق آمار، بیش از ۷۰ درصد دانش آموختگان این دانشگاه شاغل هستند و حتی در حوزه اشتغال منطبق بر رشته تحصیلی نیز جهش خوبی داشته‌اند به طوری که  ۳۸ درصد از شغل دانش آموختگان علمی کاربردی منطبق با رشته تحصیلی آنان است. 
وی با بیان اینکه در دانشگاه جامع علمی کاربردی کارمند پرورش نمی‌دهیم، خاطر نشان کرد: گرچه دانشگاه جامع علمی کاربردی در ارتقای سطح مهارتی بسیاری از کارمندان دولتی نیز سهیم بوده ولی رسالت اصلی این دانشگاه تربیت افرادی است که خود کارفرما بوده و زمینه اشتغال را فراهم کنند. 
رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: در حال حاضر بالغ بر ۸۰۰ رشته در مراکز مختلف علمی کاربردی تدریس می‌شود که همگی مهارتی هستند و بیش از ۷۰ درصد آنان در محیط کار و در کارگاههای تخصصی تدریس می شود.
دکتر امید با اشاره به اینکه در سالهای اخیر کل دانشگاهها با کاهش شدید جذب  دانشجو روبرو هستند گفت : امسال پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی کابردی حدود 15درصد افزایش داشته است و این نشان از ان دارد که گفتمان آموزشهای مهارتی و اقبال افراد و خانواده به این آموزشها بیشتر شده و در عین حال نشان از افزایش کیفیت آموزشی و دانش آموختگان کارآفرین و ماهر این دانشگاه دارد. 
در پایان این مراسم دکتر محمد حسین امید در نشست خبری به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. 

لازم به ذکر است مراکز جدیدالتاسیس در استان البرز عبارتند از: الموت کوشا -اسواران-باشگاه ورزشی شاهین -مشکات ولایت


نظر شما :