معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز:

دانشگاه جامع علمی کاربردی پیشگام در تربیت نیروی ماهر و افزایش اشتغال هدفمند است

۱۱ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۹:۰۲ کد : ۴۶۰۹۶ اخبار ستاد

به نقل از روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی استان البرز، در آئین مراسم افتتاح ۵ مرکز جدید آموزش علمی کاربردی در استان البرز، دکتر سعید ناجی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز، دانشگاه جامع علمی کاربردی را پیشگام درتربیت نیروی ماهر و افزایش اشتغال هدفمند دانست.

در این مراسم معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز ضمن تشکر ویژه از دست اندرکاران مجموعه دانشگاه جامع علمی کاربردی که زمینه افزایش مهارت و دانش اندوزی را در استان البرز گسترش داده‌اند، اظهار داشت: بین وجود سیستم آموزشی در جامعه و میزان افزایش جرم و بزهکاری پیوند ویژه‌ای وجود دارد و  شواهد حاکی از آن است که هر چه علم و دانش در جامعه گسترش یابد، از جرم و جنایت در اجتماع کاسته می‌شود.

وی ضمن تاکید ویژه بر مهارت افزایی اظهار داشت: در مقطعی در جامعه کنونی تعداد دانش آموختگان رو به افزایش رفت؛ در حالی که تعداد بیکاران به ویژه در میان قشر تحصیل‌کرده رو به افزایش نهاد و در این شرایط بود که دانشگاه جامع علمی کاربردی توانست گام موثری در جهت رفع این مشکل و ایجاد اشتغال هدفمند بردارد.

دکتر سعید ناجی ادامه داد: دست اندرکاران این نهاد ارزشمند با حفظ همان هدف اصلی که افزایش علم آموزی و مهارت افزایی در جامعه است، قادر خواهند بود علاوه بر رفع مشکل بیکاری در جامعه از بروز بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی  نیز جلوگیری کنند.

 وی با بیان اینکه هر چه قدر بتوانیم در جهت افزایش اینگونه مراکز کمک کنیم، هم از جمع بیکاران کاسته ایم و هم نیازهای مختلف اجتماعی و اقتصادی رفع خواهد شد، افزود: ۳۵۰۰ واحد بزرگ و کوچک صنعتی در البرز فعال هستند و  مجموعه های مهارتی مثل فنی و حرفه‎ای و علمی کاربردی کمک بسیار شایان توجهی در رفع خلا موجود بین علم و صنعت خواهند کرد.


( ۱ )

نظر شما :