دکتر محمدزاده در جمع دانشجویان جدیدالورود:

آینده شما در کسب مهارت های علمی کاربردی است

۱۸ مهر ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۰ کد : ۴۶۶۴۰ اخبار ستاد

به نقل از روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی، با حضور دکتر محمدزاده معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر قالیچی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی، سردار عباسقلی زاده مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان آذربایجان شرقی، نورالدین عافی روای کتاب نورالدین پسر ایران، جمعی از اعضای شورای شهر کلانشهر تبریز، روسای مراکز آموزشی و تعدادی از دانشجویان جدیدالورود مراکز آموزشی استان آذربایجان شرقی، مراسم آشنایی با دانشگاه جامع علمی کاربردی ویژه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی با محوریت گرامیداشت هفته دفاع مقدس عصر روز چهارشنبه مورخ 17 مهر 98 با همکاری مرکز آموزشی خانه کارگر تبریز برگزار شد.

در ابتدای مراسم رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی ضمن درود و صلوات بر روح پرفتوح شهدای والامقام و گرامیداشت هفته دفاع مقدس، سال تحصیلی جدید را به دانشجویان جدیدالورود تبریک گفت و قدم گذاشتن دانشجویان به محیط علم و دانش را ارزشمند شمرد.

وی ضمن اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند: به نظر من، دانشجوى موفق کسى است که خوب درس بخواند، خوب تهذیب اخلاق بکند و خوب ورزش بکند، گفت: انتظار ما هم از دانشجویان این است که در کسب مهارت های لازم خوب عمل کنند و همیشه فعال و پیشرو باشند.

دکتر قالیچی همچنین به دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی با کارآفرینان برتر اشاره کرده و گفت: از تمامی اعضای مجموعه این دانشگاه کارآفرین و شغل محور، تقاضا دارم جهت رسیدن به اهداف والای دانشگاه، با آموزش های مهارتی اصولی و دقیق، تمام تلاش و کوشش خود را به کار برده و در اجرای منویات مقام معظم رهبری در سالی که مزین به نام "رونق تولید" می باشد، گام های اشتغال زایی و کارآفرینی بردارند.

در ادامه دکتر معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی با تاکید بر این که دانشجویان باید با تلاش و کوشش خود در جامعه تاثیر گذار باشند، گفت: هدف از تاسیس دانشگاه جامع علمی کاربردی تربیت نیروهای کارآفرین و مهارتی می باشد.

وی با اشاره به 18 مهرماه، سالروز تاسیس دانشگاه جامع علمی کاربردی، به بیان برخی از تفاوت های این دانشگاه با سایر دانشگاه ها پرداخته وخاطرنشان کرد: در دیگر دانشگاه ها مطالب و آموزش ها صرفاً در قالب آموزش های نظری و تئوری می باشد و اگر آموزش عملی هم باشد در حد کارگاهی و آزمایشگاه های کلاسی می باشد ولی در این دانشگاه آموزش ها در جوار صنعت و کنار کارخانجات و محیط واقعی کار انجام می پذیرد.

دکتر محمدزاده در ادامه به سطح بندی مراکز آموزشی در دو سال اخیر پرداخته و گفت: کیفی گرایی از اولویت های اصلی دانشگاه جامع علمی کاربردی در سال های اخیر بوده و در این راستا مراکزی که فاقد محیط کار واقعی باشند تعطیل شده اند.

معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی همچنین بیان کرد: کاهش تعداد دانشجو برای دانشگاه مزیتی بود تا بتواند کیفیت را به نحو احسن در آموزش های مهارتی خود با نظارت های دقیق  بر فعالیت های مراکز آموزشی پیاده کند.

دکتر محمدزاده با گرامیداشت هفته دفاع مقدس به بیان برخی از دستاوردهای 40 ساله نظام جمهوری اسلامی پرداخت و گفت: توانسته ایم با تمام محدودیت ها و تحریم ها در حوزه علم و فناوری پیشرفت های اساسی داشته باشیم.

سپس مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان آذربایجان شرقی عنوان کرد: با رشادت ها و دلاوری های غیورمردان و شهدای هشت سال دفاع مقدس توانستیم با اقتدار از خاک میهن خود تا پای جان دفاع کنیم و حتی نگذاریم یک وجب از خاک ایران توسط دشمنان قسم خورده ایران و اسلام غصب شود.

وی با بیان اینکه افتخار دفاع مقدس افتخار بی بدیل و نابی بود گفت: جوانان باید بدانند و آگاه باشند که جوانان آن زمان توانستند با دستان خالی در برابر قدرت شرق و غرب بایستند و مقاومت کنند و در نتیجه به پیروزی برسند. لذا از جوانان این زمان می خواهیم خودباوری داشته باشند و به قدرت خود ایمان داشته باشند.

در ادامه نورالدین عافی راوی کتاب نورالدین پسر ایران، به بیان خاطراتی از جبهه و جنگ پرداخت و چند خاطره از خاطرات دوران جنگ تحمیلی گفت.

در پایان این مراسم نیز از دو دانشجوی خانواده شهید که از شهدای هشت سال دفاع مقدس بودند، تجلیل و تقدیر به عمل آمد.


( ۳ )

نظر شما :