دکتر امید خبر داد:

دوره های سه ساله کارشناسی حرفه ای در دانشگاه جامع علمی کاربردی اجرا می شود

۱۱ آذر ۱۳۹۸ | ۱۱:۲۷ کد : ۴۷۳۳۳ اخبار ستاد

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، با حضور دکتر محمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر سیدمحمدحسن پیش بین سرپرست دانشگاه علمی کاربردی تهران غرب، دکتر واحدی سرپرست دانشگاه علمی کاربردی تهران شرق، مدیران ستادی، روسای مراکز آموزش علمی کاربردی واحدهای استانی تهران غرب و شرق،  نشست صمیمانه ای در مرکز آموزش علمی کاربردی علامه طبرسی برگزار شد.

در ابتدای این سلسله نشست های  تخصصی، چند تن از نمایندگان روسای مراکز آموزش علمی کاربردی واحدهای استانی تهران غرب و شرق به مباحثی پیرامون برنامه و زمان بندی آموزشی دانشگاه پرداختند.

در ادامه این نشست رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی ضمن تبریک هفته بسیج و بزرگداشت یاد و نام شهدای بسیجی و تشکر ویژه از روسای  واحدهای استانی تهران و روسای مراکز آموزشی استان تهران به پاسخ سوالات کارگروه های تخصصی پرداخت.

وی در توضیح این دوره ها گفت: این دوره های کارشناسی حرفه ای هستند طول این دوره سه ساله است و برخی رشته ها با همکاری سیستم دوال آلمان بطور مشترک برگزار خواهد شد.

در این سیستم مراکز، محیط کار ندارند و با محیط کار متناظر بطور مشترک دوره ها را اجرا می کنند. این دوره ها خاص تا کنون در کشور اجرا نشده و از مهر در دانشگاه اجرا می شود.

دکتر محمدحسین امید در خصوص تکمیل ظرفیت پذیرش مهرماه نیز گفت: این تکمیل ظرفیت شامل همه مراکز آموزشی که در مهرماه در دفترچه دانشگاه جامع علمی کاربردی مجاز به پذیرش دانشجو بودند، می شود و تا پایان هفته جاری این فرایند پذیرش از طریق مراکز آموزشی ادامه خواهد داشت.

وی با تاکید بر تضمین کیفیت آموزشی دانشگاه به عنوان خط قرمز دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: پیگیری جدی در گسترش آموزش های مهارتی د رکشور بر اساس برنامه ششم توسعه کشور و آمادگی کامل دانشگاه جامع علمی کاربردی در تحقق 30% آموزش های مهارتی کشور تاکید کرد.

دکتر محمدحسین امید همچنین در جلسه مراکز و نمایندگان خواست برای این امر مهم، دولت در بودجه سال آینده 30% از شهریه دانشجویان مهارتی را تقبل نماید و شهریه پائین را از این دانشگاه با توجه به وضعیت اقتصادی کشور

وی تقویت تک پودمانی و پودمان های قابل تجمع را از مزیت های مهم رقابتی و منحصر به فرد نام برد و از اینکه از سوی مراکز مورد درخواست مورد توجه قرار نمی گیرد انتقاد کرد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آموزش های پودمانی دانشگاه جامع را یکی از بهترین و سریع ترین راه ها برای تامین نیازهای آموزشی بازار کار کشور دانست و بر اطلاع رسانی تک پودمانی و پودمانی قابل تجمع تاکید داشت.

وی در ادامه در پاسخ به سوال دوره های کارشناسی ارشد دانشگاه و دوره های مجازی گفت: زمینه های اجرایی لازم فراهم شده است اما تا اجرای دوره نیاز به زمان بیشتری لازم است .

دکتر محمدحسین امید در خصوص دوره های مجازی گفت: روح آموزش های مهارتی با آموزش های مجازی سازگاری ندارد به همین خاطر اصلا چنین سیاستی در دانشگاه جامع علمی کاربردی دنبال نمی شود اما برای اجرای برخی دروس ممکن است دوره های مجازی قابل مطالعه و بررسی تصویب و اجرای دوره های کارشناسی پیوسته با سیستم دوال در دستور کار دانشگاه قرار گفته است.


( ۳ )

نظر شما :