تا پایان برنامه ششم؛ سهم دانشگاه جامع علمی کاربردی درآموزش های مهارتی از ده درصد به ۳۰ درصد افزایش می یابد

۱۳ آذر ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۲ کد : ۴۷۳۷۴ اخبار ستاد

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی مازندران، با حضور دکتر محمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر عبدالرضا شیخ الاسلامی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی مازندران، روسای مراکز، کارکنان، جمعی از دانش آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی مازندران، جشن دانش آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی مازندران برگزار شد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در سومین جشن دانش آموختگی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مازندران گفت: هدف از برگزاری جشن های دانش آموختگی، ایجاد هویت مشترک برای دانش آموختگان دانشگاه است و انتظار ما از دانش آموختگان این دانشگاه این است که از مهارتی که آموزش دیده اند، برای ایجاد اشتغال برای خود و دیگران و رفع مشکلات کشور استفاده کنند.

وی ادامه داد: یکی از تفاوت های ما با دانشگاههای نظری این است که ما بنای تربیت کارمند را نداریم، بلکه هدف ما تربیت کافرماست و هم اکنون نیز ۴۰ درصد دانشجویان این دانشگاه در رشته‌های مرتبط با شغل شان تحصیل می‌کنند.

دکتر محمدحسین امید افزود: سهم دانشگاه جامع علمی کاربردی از آموزش عالی کشور هم اکنون ۱۰ درصد است که قرار است تا پایان برنامه ششم توسعه به ۳۰ درصد افزایش یابد.

وی بر ارتقاء کیفیت آموزشی در سطح بین المللی تاکیدکرد و گفت: زمینه برای حضور دانشجویان این دانشگاه در دوره‌های آموزشی کوتاه مدت دانشگاه‌های علمی کاربردی کشور آلمان فراهم شده است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی اظهار کرد: این دوره کوتاه مدت آموزشی با هدف آشنایی دانشجویان علمی کاربردی کشور با مهارت روز دنیا و آماده کردن فضا بین المللی برای کسب و کار برگزار می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به جشن دانش آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی ادامه داد: یکی از نکات قابل توجه این جشن این است که طراحی و دوخت لباس های دانش آموختگان توسط مراکز و دانشجویان خودمان انجام پذیرفته است.

دکتر محمدحسین امید خطاب به دانش آموختگان تاکید کرد: در هر محیطی که قرار گرفته اید با دانش روز کار کنید و ارتباط خود را با دانشگاه قطع نکنید چرا که دانشگاه جامع علمی کاربردی به دنبال ایجاد فرصت هایی برای دانش آموختگان است.

وی با بیان اینکه حدود 150 مرکز نوآوری در مراکز علمی کاربردی کشور ایجاد شده است، از دانش آموختگان خواست ایده هایشان را به مراکز نوآوری بیاورند و با تاسیس شرکتهای نوآور در این مراکز از بسترها، فرصت ها، سرمایه گذاری ها و تسهیلاتی که دانشگاه جامع علمی کاربردی فراهم کرده است، استفاده کنند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی به دانش آموختگان گفت: جای بسی خرسندی است که به حدود 2 میلیون دانش آموخته علمی کاربردی کشور پیوستید و باید این را بدانید که تا ابد عضو این دانشگاه هستید.

در ادامه رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی مازندران نیز طی سخنانی در این مراسم گفت: در حالی سومین جشن دانش آموختگی دانشگاه علمی کاربردی مازندران را برگزار می کنیم که تاکنون 87 هزار و 202 دانش آموخته علمی کاربردی در استان مازندران داشته ایم.

وی با بیان اینکه دانش آموختگان سفیران واقعی دانشگاه هستند خطاب به آنان گفت: این آئین خاطره ای برای شما رقم می زند که همواره در ذهن های شما باقی خواهد ماند.

دکتر عبدالرضا شیخ الاسلامی افزود: خواش من از شما این است که در هر موقعیت شغلی و منصبی که قرار گرفتید دانشگاه خودتان را فراموش نکنید و عاشقانه کار کنید تا گرهی از مشکلات جامعه باز شود.

 


( ۶ )

نظر شما :