تلاش وزارت علوم در حمایت از توسعه آموزش های مهارتی در کشور شایسته تقدیر است

۲۰ آذر ۱۳۹۸ | ۲۳:۲۱ کد : ۴۷۵۵۱ اخبار ستاد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر محسن محمدزاده معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی از پذیرش مرحله تکمیل ظرفیت در دوره‌های کاردانی فنی، کاردانی حرفه‌ای، مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای (ناپیوسته) مهرماه سال 1398در 3564 کدرشته‌محل این دانشگاه خبر داد.

معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: افزایش استقبال داوطلبان از ثبت­نام در دانشگاه جامع علمی کاربردی نسبت به سال گذشته ناشی از ارتقاء کیفی فعالیت­ های آموزش مهارتی در مراکز آموزش علمی کاربردی است که مورد توجه متقاضیان و خانواده­ های آنان قرار گرفته است. به‌علاوه متوسط سن ورودی­ های سال 98 نسبت به ورودی ­های سال 97 تقریباً یک سال کاهش را نشان می­ دهد که این نیز نشان از استقبال دانش ­آموختگان دوره­ های متوسطه به این دانشگاه می­ باشد از این فرصت باید استفاده کرد و از همکاری دفتر گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان سنجش آموزش کشور برای اجرایی شدن برنامه ششم توسعه مبنی بر 30 درصد سهم آموزش ­های مهارتی تشکر ویژه کرد.

وی گفت: در مجموع تعداد بالغ بر 35000 نفر داوطلب در مرحله مذکور ثبت‌نام اولیه کرده و به صورت مشروط در کلاس‌ها تا اعلام نتیجه نهایی از طریق سازمان سنجش آموزش کشور حضور یافتند.

دکتر محسن محمدزاده اظهار داشت: در آن دسته از رشته‌محل‌های پذیرش دانشگاه در دوره‌های کاردانی فنی، کاردانی حرفه‌ای، مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای (ناپیوسته) مهرماه سال 1398 که ظرفیت پذیرش آن‌ها در مهرماه تکمیل نشده بود از داوطلبان متقاضی رشته‌های مربوط بر اساس شرایط و ضوابط پذیرش مندرج در دفترچه‌ دوره‌های مذکور و دستورالعمل‌های اجرایی ارسالی به مراکز آموزشی از تاریخ 98/09/2 تا 98/09/13 پذیرش مرحله «تکمیل ظرفیت» انجام شد.

 


( ۱۲ )

نظر شما :