حرکت به سمت نوآوری و توسعه استارت آپ ها از اهداف مهم دانشگاه جامع علمی کاربردی است

۲۶ آذر ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۹ کد : ۴۷۶۴۹ اخبار ستاد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر محمد حسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در حاشیه بازدید از غرفه دانشگاه جامع علمی کاربردی در بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار در نمایشگاه بین المللی تهران گفت: تعداد مراکز نوآوری این دانشگاه در سه سال گذشته کمتر از 10 مرکز بود که درحال حاضر تعداد این مراکز به 150 مرکز رسیده است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به حرکت این دانشگاه به سمت فعالیت های نوآورانه و پژوهشی افزود: پیش بینی می شود از میان مراکز نوآوری که در این دانشگاه راه اندازی شده، بتوانیم شاهد تاسیس مراکز رشد باشیم.

وی تاکید کرد: باتوجه به اینکه مراکز نوآوری این دانشگاه فعالیت های پیش رشد را انجام می دهند بنابراین از دل این مراکز در آینده مراکز رشد ایجاد خواهند شد و یکی از اهداف مهم دانشگاه جامع علمی کاربردی حرکت به سمت فعالیت های نوآورانه و فناورانه است که راه اندازی مراکز نوآوری در این راستا صورت گرفته است.

دکتر محمدحسین امید اظهار داشت: با راه اندازی مراکز نوآوری بستری فراهم می شود که مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردی صرفاً به حوزه آموزش توجه نکنند و در کنار حوزه آموزش به موضوع فناوری و نوآوری نیز بپردازند.

وی ادامه داد: فعالیت های نوآورانه و فناورانه ای که در دانشگاه جامع علمی کاربردی صورت گرفته موجب می شود تا دانش آموختگان ما خود مولد و تولید کنند اشتغال باشند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: طی یک سال اخیر تعداد زیادی استارت آپ در مراکز این دانشگاه برگزار شده است که این استارت آپ ها زمینه ارتباط میان صاحبان ایده و سرمایه را فراهم می کنند.

وی افزود: صاحبان سرمایه و شرکت های تولیدی برای ارتقا محصولات خود می توانند با حضور در استارت آپ های این دانشگاه از ایده های دانشجویان، دانش آموختگان و مدرسان این دانشگاه استفاده کنند.

 رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی درخصوص نمایشگاه هفته پژوهش نیز گفت: هرساله وزن فناوری در این نمایشگاه بیشتر می شود که این امر اتفاق بسیار خوبی در کشور به شمار می رود.

وی عنوان کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز طی سال های اخیر به موضوع افزایش کیفیت محصولات در نمایشگاه هفته پژوهش توجه داشته که در نمایشگاه امسال این موضوع در محصولات ارائه شده در غرفه این دانشگاه به خوبی قابل مشاهده است.

گفتنی است بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار از 26 آذرماه در نمایشگاه بین المللی تهران با حضور 42 دانشگاه، 24 پژوهشگاه، 25 شرکت دانش بنیان و 34 پارک علم و فناوری آغاز به کار کرد و تا 29 آذرماه ادامه دارد.


نظر شما :