ظرفیت تبادلات علمی بین المللی در دانشگاه جامع علمی کاربردی ایجاد می شود

۱۵ دی ۱۳۹۸ | ۱۱:۰۴ کد : ۴۸۰۱۸ اخبار ستاد

به نقل از روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی کرمان، دکتر محمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در مراسم جشن دانش آموختگان این استان از ایجاد ظرفیت های جدید در این دانشگاه طی سال جاری خبر داد و عنوان کرد: خوشبختانه امسال در دانشگاه علمی کاربردی ظرفیتی ایجاد شد تا دانشجویان این دانشگاه بتوانند در تبادلات علمی بین المللی شرکت کنند. در این راستا در هفته جاری شرایط و نحوه انتخاب دانشجویان به استانها ابلاغ شد تا بتوانند برخی از دانشجویان واجد شرایط را برای گذراندن بخشی از دروس تخصصی و کارآموزی های خود برای اعزام به کشور آلمان معرفی کنند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در این مراسم عنوان کرد: امروز روز پایان تحصیلات شما نیست بلکه خاتمه یک مرحله از دوران تحصیل و ورود به یک مرحله دیگر است. دانشجویان این دانشگاه کارآفرین تربیت می شوند و انتظاری که از آنان می رود اشتغال زایی و کارآفرینی است چرا که شعار ما تربیت کسانی است که به جای انتظار برای پیدا کردن شغل دولتی، خودشان کارفرما هستند و با پایان این دوره تحصیلی از دستاوردها و مهارت های خود برای ایجاد شغل استفاده کنند چرا که بزرگ ترین مشکل امروز جامعه بیکاری است.

وی خاطر نشان کرد: در سال های اخیر که تاکید مقام معظم رهبری برای اشتغال زایی و ایجاد مشاغل و تولید پایدار و در نهایت رونق اقتصادی است افتخار ما این است که دانش آموخته های این دانشگاه مهارت آفرین هستند.

دکتر محمدحسین امید بیان کرد: با توجه به ظرفیت های ایجاد شده در دانشگاه جامع علمی کاربردی، دانشجویان می توانند برای تحقق اهداف و ایده های کارآفرینانه خود، روی  این دانشگاه حساب کنند و با استفاده از مراکز نوآوری که در کنار مراکز علمی کاربردی شکل گرفتند ایده های خود را تجاری کنند. البته مراکز نوآوری دانشگاه جامع علمی کاربردی پذیرای دانشجویان سایر دانشگاه ها نیز هست و دانشجویان می توانند برای پیشبرد اهداف خود و تجاری سازی ایده ها از این مراکز استفاده کنند.

وی یادآور شد: سال گذشته انجمن دانش آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی موفق به دریافت مجوز شد که امیدواریم به زودی در استان کرمان هم این انجمن تشکیل شود تا دانشجویان بتوانند از اخبار و ظرفیت های ایجاد اشتغال بهره ببرند.

دکتر محمدحسین امید خاطر نشان کرد: استان کرمان در زمینه خودروسازی قوی ترین صنعت را دارد و اگر بتوانیم در این راستا از تجربه و علم کشورهای موفق در صنعت خودروسازی برای دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی استفاده کنیم موفقیت بیشتری کسب می شود.

وی در پایان مطرح کرد: ظرفیت تبادلات بین المللی برای دانشگاه جامع علمی کاربردی ادامه دارد و به کشور آلمان محدود نخواهد شد و اخیرا با برخی کشورهای دیگر هم توافقاتی صورت گرفته تا بتوانیم از ظرفیت آموزش های مهارتی آن ها حداکثر بهره را ببریم.

 


نظر شما :