آیین رونمایی از ورزش جدید پاک ورزی توسط مرکز آموزش علمی کاربردی نوبنیاد سیرجان

۲۰ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۹ کد : ۴۸۴۶۹ اخبار واحدهای استانی
آیین رونمایی از ورزش جدید پاک ورزی توسط مرکز آموزش علمی کاربردی نوبنیاد سیرجان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی استان کرمان، روز جمعه 18 بهمن مقارن با ایام پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و دهه فجر مرکز آموزش علمی کاربردی نوبنیاد سیرجان برای اولین بار در کشور در اقدامی ابتکاری ورزش جدیدی  را به نام " پاک ورزی"  معرفی و در جشنواره  ورزشهای چهارگانه که با  حضور نمایندگان  هیئت های ورزشی از سراسر کشور و ریاست محترم فدراسیون به نام " یادواره شهید قاسم سلیمانی"  در پایگاه نیروی دریایی سیرجان برگزار شد، از آن رونمایی کرد.

دکتر پورشهسواری در مراسم رونمایی این ورزش که در محل پایگاه نیروی دریایی برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان دانشگاه نسل سوم رسالت خود را در کارآفرینی، گسترش فرهنگ مبتنی بر کارآفرینی، ایجاد اشتغال و بهبود شرایط اجتماعی قرار داده است.

رییس مرکز آموزش علمی کاربردی نوبنیاد سیرجان افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی افتخار دارد که در حوزه آموزشهای مهارتی به نیازهای اقشار و سازمانهای مختلف از جمله سربازان پاسخ می دهد

وی در ادامه بیان کرد: مرکز آموزش علمی کاربردی نوبنیاد سیرجان در راستای  رسالت این دانشگاه و با توجه به اینکه مرکز ما مجری رشته های HSE  می باشد اقدام به شناسائی ورزش جدید پاک ورزی و بومی سازی آن کرده ایم که امروز شاهد رونمایی از آن هستیم.

دکتر پورشهسواری با بیان اینکه معرفی و گسترش این ورزش اثرات مثبت اجتماعی و اقتصادی گسترده ای را به دنبال دارد، اذعان کرد: گسترش ورزشهای همگانی با رویکرد زیست محیطی در بین آحاد دانشجویان و مردم، معرفی گسترده دانشگاه جامع علمی کاربردی در بین اقشار مختلف، تعریف خوشه های شغلی جدید بر مبنای نیازهای این رشته ورزشی جدید و گسترش کارآفرینی در بین دانشجویان از جمله این آثار است.

در حاشیه این مراسم  نیز با فرماندهی محترم پایگاه نیروی دریایی سیرجان امیر دریادار شعبانزاده پیرامون اجرای آموزشهای مهارتی مورد نیاز برای سربازان مذاکره شد و مقرر گردید که این برنامه در دستور کار پایگاه قرار گیرد.

رونمایی از این ورزش که با حضور مدیران ارشد محلی ،استانی و ملی برگزار شد مورد استقبال آنها قرار گرفت و جایگاه دانشگاه جامع علمی کاربردی را در عرصه های اجتماعی به خوبی نشان داد.


( ۱ )

نظر شما :