نفرات برگزیده سومین جشنواره منطقه ای فیلم کوتاه دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی معرفی شدند

۰۳ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۳۷ کد : ۴۸۷۰۴ اخبار واحدهای استانی

به نقل از روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی کردستان، مراسم اختتامیه سومین جشنواره منطقه ای فیلم کوتاه دانشجویی ریگا با حضور دکتر تیمور جوادی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی کردستان، مقامات استانی، مدیران ستادی و استانی، هنرمندان و فیلم سازان برتر استانی و کشوری، دانشجویان و جمعی کثیری از مردم هنردوست شهر سنندج در سالن شماره یک پردیس سینمایی بهمن برگزار شد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی کردستان در مراسم این جشنواره گفت: با برگزاری موفق 2 دوره متوالی این جشنواره دانشجویی در سال های قبل، ما را برآن داشت تا با موافقت روسای عالی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور امسال به صورت منطقه ای و با حضور استان های غرب کشور و منطقه 5 دانشگاه برگزار کنیم که خوشبختانه با استقبال خوب دانشجویان دیگر استان ها ،آثار خوبی به دبیرخانه ارسال شد.

وی با اشاره به رسالت دانشگاه جامع علمی کاربردی و تاکید برمهارت آموزی افزود: سیاست این دانشگاه بر این استوار است که هر دانشجوی علمی کاربردی بعد از دانش آموختگی باید به یک مهارت در یک زمینه خاص مجهز شود تا بتواند برای خود و دیگران شغل ایجاد کند.

دکتر تیمور جوادی ضمن تجلیل از دانشجویان و عوامل برگزار کننده، بیان کرد: این جشنواره کاملا خود جوش و برگزاری آن با تلاش و همت دانشجویان بوده و این واحد استانی و مرکز فرهنگ و هنر نقش حمایتی و نظارتی داشته اشت و باید برگزاری این چنین جشنواره هایی الگو باشد تا در زمینه های دیگر نیز بتوانیم موفق عمل نماییم.

وی با تاکید بر نقش هنر و سینما بیان کرد: گاهی تاثیر یک فیلم می تواند از خواندن چندین کتاب موثرتر باشد و با آن بتوان به بیان مشکلات جامعه پرداخت و راه حل ارائه کرد به همین خاطر این دانشجویان باید از فرصت های جوانی استفاده کرده و مهارت و دانش خود را در مسیر زندگی و شغلی افزایش دهند.

سپس مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه جامع علمی کاربردی ادامه داد:کردستان مهد تمدن و فرهنگ است و با برگزاری چنین جشنواره های باکیفیتی می توان ظرفیت و استعدادهای این استان در زمینه های مختلف به ویژه فرهنگی نمایان کرد.

وی گفت: امیدوارم  با سطح کیفی بالای این جشنواره، در سال آتی نیز بتوانیم این جشنواره را به صورت ملی برگزار کنیم تا استعداد های بیشتری شکوفا شده و با حمایت این هنرمندان استان، جشنواره فیلم کوتاه ریگا به خواستگاه اصلی خود برسد و به عنوان یک شاخص ملی و برند دانشگاه جامع علمی کاربردی تبدیل شود.

دارابی در ادامه با اشاره به ماموریت اصلی دانشگاه جامع علمی کاربردی در گام دوم انقلاب افزود: همانند گام دوم انقلاب 2 ماموریت در این دانشگاه توسط مدیران عالی تدوین شده که عبارت است از توسعه کیفی و هدفمند دانشگاه و دومین ماموریت گسترش گفتمان مهارت آموزی است.

در ادامه رئیس هیات موسس مرکز علمی کاربردی فرهنگ وهنر واحد یک کردستان در جمع مخاطبان حاضر در سالن عنوان کرد: خداوند را شاکرم که من و همکاران در مرکز علمی کاربردی وسیله ای برای برگزاری این جشنواره شدیم و بخشی از کار مهمی که دانشجویان با تلاش و همت خودجوش شبانه روزی انجام دادند را پوشش دادیم و به این جوانان و آثار هنری آنها افتخار می کنیم و امیدوارم بتوانیم موجب رشد و شکوفایی استعدادهای این دانشجویان شویم چراکه لیاقت دارند و به امید خدا با این کیفیت در سال آینده شاهد برگزاری جشنواره در سطح ملی و حتی بین المللی باشیم.

سپس مدیرکل حوزه هنری استان کردستان با تجلیل از عوامل جشنواره عنوان کرد: سطح این جشنواره بسیار بالا بود و قابلیت برگزاری در سطح ملی را دارد و استان کردستان قطب اصلی فیلم کوتاه در کشور است و امیدواریم با حمایت های مسئولین امر، شاهد این مهم باشیم.

سومین جشنواره منطقه ای فیلم کوتاه دانشجویی ریگا با هدف شناسایی و حمایت از ظرفیت های جدید فیلم سازی و ایجاد انگیزه در میان دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی منطقه غرب کشور در طی روز های 26 و 27 بهمن ماه سال جاری در سالن شماره یک سینما بهمن سنندج برگزار شد که با اکران 20فیلم دانشجویی از استان های کردستان، همدان، زنجان، آذربایجان غربی، ایلام، کرمانشاه و لرستان حضور و به رقابت پرداختند و با معرفی نفرات برتر در هر رشته به شرح زیر به کار خود پایان داد.

نتایج آرا داوران جشنواره ریگا

بخش اصلی

جایزه بهترین فیلم داستانی برای فیلم عدن به کارگردانی شایان ابراهیمی

جایزه بهترین فیلم مستند برای فیلم چی دا به کارگردانی محسن کولیوندی از ایلام

جایزه بهترین فیلم انیمیشن برای فیلم پژواک به کارگردانی برزان رستمی

جایزه بهترین فیلمنامه برای فیلمنامه چاوک به نویسندگی هژیر اسعدی

جایزه ویژه هیات داوران برای ماردین شیخ مرادی برای بازی در فیلم عدن

جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران برای فیلم پنجره های تاریک به کارگردانی امیر فلاح

لوح تقدیر داوران برای فیلم شکاف به کارگردانی کیوان سروری

لوح تقدیر برای جعفر صیادی از زنجان برای دو فیلم جادوی عشق و درون یک چارچوب

 

نتایج آرا داوران جشنواره ریگا

بخش ویژه کردستان

جایزه بهترین فیلم برای درگاه به کارگردانی ایوب شیخ احمدی

جایزه بهترین فیلمنامه برای فیلمنامه ناخوانده به نویسندگی آوات ساعدپناه

 


نظر شما :