برترین های رویداد شتاب استارت آپ محصولات خرما دانشگاه جامع علمی کاربردی معرفی شدند

۰۵ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۲۱ کد : ۴۸۷۳۱ اخبار ستاد

به نقل از روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی هرمزگان، با حضور دکتر جاودان رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان هرمزگان، دکتر موسی زاده مدیرکل پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی، جمعی از روسای مراکز آموزشی، اساتید و دانشجویان صاحب ایده و اعضای انجمن خرمای ایران، اختتامیه استارت آپ محصولات خرما دانشگاه جامع علمی کاربردی در سالن اجتماعات جهاد کشاورزی بندرعباس برگزار شد.

در این مراسم  مدیر کل پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: بهترین محصولات، باید چشم‌نواز، دل‌نواز و عقل‌نواز باشد که البته هنوز در جهان برای محصولات همه این ویژگی‌ها را با هم نداریم ولی در ایران هم عمدتاً محصولات عقل‌نواز هستند.

سپس رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان هرمزگان بیان کرد: افراد تحصیل‌کرده‌ و دانشگاهی که ادعای علمی بودن دارند، باید از مدرک تحصیلی خود در زمینه‌های مختلف استفاده کنند از جامعه کاسته شود.

سپس راشد دهقانی نایب رئیس انجمن ملی خرمای بندرعباس گفت: برای ارتقاء برند خرمای استان هرمزگان به ارتباط بیشتر با دانشگاهیان و اساتید این حوزه نیاز است و باید بانک اطلاعاتی قوی نیز از تجار و سرمایه‌گذاران تهیه شود تا یک مجموعه یا تشکل مردمی در آن فعالیت کنند.

وی ابراز کرد: با توجه به اینکه این انجمن اکنون در استان‌های هرمزگان، بوشهر، سیستان و بلوچستان و کرمان شعبه دارد، در کار زمینه محصولات خرما حدود ۳۰درصد انجام گرفته که هنوز نیاز است فعالیت‌های بیشتری نیز صورت گیرد.

گفتنی است تکنو تیم، ایران محمدپور، اقبال دبیری، گروه جووا، محمدعلی مستانه، عبدالمطلب پورداد خدایی، افسانه جمالزاده، گروه پالیز، الهام سالاری و ساناز کمال الدینی با ایده های کوادکوپتر گرده افشان، بومی سازی ساخت خشک کن خورشیدی تونلی برای کاهش رطوبت خرما، بسته بندی باستانی ( مستوک)، محصولات از هسته خرما، دستگاه هوشمند سازی سردخانه، هسته خرما موثر، موثر بر کنترل قند و چربی خون در بیماران دیابتی نوع 2 ، دیت پیت و دیت کول، پلتفرم پالیز، کنترل موثر آفات چوبخوار خرما با تکنولوژی کاربرد نماتدهای بیمارگرحشرات و محصولات خوراکی جدید از خرمای درجه 2 و3 به ترتیب جزو 10 ایده برتر رویداد شتاب استارت آپ محصولات خرما دانشگاه جامع علمی کاربردی اعلام شد.


( ۱ )

نظر شما :