دومین جشن دانش آموختگی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان البرز برگزار شد

۰۵ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۲۹ کد : ۴۸۷۳۲ اخبار ستاد

به نقل از روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی البرز، با حضور دکتر محمد حسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر پیمان دانش کار آراسته رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی البرز، معاونین و مدیران ستادی و استانی، جمعی از روسای و دانش آموختگان برتر دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی البرز، دومین جشن دانش آموختگی دانشگاه جامع علمی کاربردی این استان در سالن همایش مرکز تربیت مربی و پژوهش‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور برگزار شد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در ابتدای این مراسم ضمن اعلام حمایت همه جانبه این دانشگاه از دانش‌آموختگان از ارائه تسهیلات ویژه برای اساتید، دانشجویان و دانش‌آموختگان این دانشگاه، در تاسیس مراکز نوآوری خبر داد.

وی با بیان اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی متعهد است در ادامه مسیر کارآفرینی دانش‌آموختگان را یاری دهد، افزود: از آنجایی که دانشجویان و دانش‌آموختگان این دانشگاه در همه زمینه‌ها ظرفیت لازم برای راه‌اندازی کسب و کار کوچک را دارند، بر آن شدیم با هماهنگی با برخی صندوقها امکانات و تسهیلات مالی لازم برای شروع کار آنان را فراهم کنیم.

دکتر محمدحسین امید به دانش‌آموختگانی در این مراسم به خطاب به دانش آموختگان گفت: در اولین فرصت با بروز خلاقیت‌های خود و بهره‌گیری از تجربیات کسب شده به سمت تجاری سازی ایده‌های خویش پیش بروند و منتظر جذب از سوی سازمان یا ارگانی نباشند و خود به سمت کارآفرینی پیش بروند.

وی با اشاره به اینکه افتخار دانشگاه جامع علمی کاربردی مهارت‌افزایی و پرورش کارآفرین است، افزود: گرچه ما افتخارمان این است که دانش آموختگان ما از میزان اشتغال‌پذیری بیشتری برخوردارند ولی مرتبه‌ای بالاتر را برای آنان انتظار داریم که کارآفرینی است. گرچه ما در این دانشگاه برای ارتقای شاغلین هم تلاش می‌کنیم ولی به هیچ وجه قصد تربیت کارمند برای دیگران را نداریم، چرا که رسالت این دانشگاه تربیت کارفرما می‌باشد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی ادامه داد: شما چه قبل از ورود به این دانشگاه شاغل بوده و چه بعد از این قرار است جذب بازار کار شوید، انتظار ما این است که بعد از اتمام دوره تحصیلی رفتار سازمانی شما تغییر محسوس داشته و مهارت شما افزایش یابد. مطمئنا در این دوره‌ای که طی کردید مهارت‌هایی را فرا گرفتید که می‌تواند سبب ارتقای بهره‌وری شما شود. کمکی که شما به این دانشگاه می‌توانید بکنید و پاسخ مثبت و شایسته ای به زحمات اساتید خود بدهید این است که همه متوجه تغییر مثبت رفتار سازمانی و افزایش مهارتهای شما شوند، یا کسب و کار جدیدی را راه اندازی کنید. 

وی با بیان اینکه امروز معنای کسب و کار با سالهای قبل فرق دارد، بیان کرد: بزرگترین گردش مالی در کشور مربوط به مراکز تولیدی و صنعتی نیست بلکه مربوط به مراکزی است که کار فناوری انجام می‌دهند. صاحبان شرکتهایی که امروز از این گردش مالی بالا برخوردار هستند، روزی دانش‌آموخته همین دانشگاه‌ها بودند که ایده‌های خود را تجاری سازی کردند و ثروت عظیمی بدست آوردند. 

دکتر محمدحسین امید در ادامه گفت: از نظر ما شما امروز کار خود را تمام نکرده‌اید که تازه شروع کرده‌اید و از این به بعد هر افتخاری کسب کنید بر افتخارات این دانشگاه افزوده می‌شود و این راه تمام شدنی نیست.  پس ارتباط خود را با دانشگاه حفظ کنید، به جمع انجمن دانش‌آموختگان بپیوندید و با استفاده از مشاوره‌ها و راهنمایی‌های لازم از فرصتهایی که در اختیار شما قرار می‌گیرد بهره ببرید تا علاوه بر ارتقای دانش خود  کسب و کار خویش را راه بیندازید. 

وی افزود: در انتهای این مراسم همگی شما در پیشگاه خدواند متعال با هم سوگند خواهید خورد که به آنچه آموخته‌اید وفادار باشید و آنچه یاد گرفته‌اید را در طبق اخلاص قرار دهید، پس سعی کنید در مهارت خود بهترین باشید و از دانشی که یاد گرفتید به بهترین نحو ممکن در جهت ارتقای سطح جامعه استفاده کنید و در خدمت به مردم صادق و وفادار باشید. 

 


( ۱ )

نظر شما :