اولین دوره مسابقات شطرنج آنلاین قهرمان کشوری دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار شد

۲۷ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۴:۴۳ کد : ۴۹۸۷۲ اخبار ستاد
تعداد بازدید:۱۵۹۸

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، اولین دوره مسابقات شطرنج آنلاین قهرمان کشوری دانشگاه جامع علمی کاربردی با حضور قریب به 120 نفر شرکت کننده برگزار شد.
این دوره از مسابقات به منظور جلب مشارکت دانشجویان، کارکنان و مدرسین در اجرای فعالیتهای ورزشی با توجه به شرایط ایجاد شده بواسطه بیماری کرونا پیش بینی، برنامه ریزی و برگزار شد.
در اولین مسابقه قهرمان کشوری شطرنج دانشگاه جامع علمی کاربردی (دانشجویان، مدرسین و کارکنان) که در ماده بلیتس (برق آسا) و با زمان 3 دقیقه برای هر بازیکن برگزار شد، 118 بازیکن از اعضاء هیئت علمی، کارکنان و دانشجویان در 13 دور و به روش سوئیسی انفرادی با هم به رقابت پرداختند و صحنه های زیبا از رقابت ورزشی در فضای مجازی را به نمایش گذاشتند.
آنچه این رویداد ورزشی را از سایر رقابت ها متمایز کرد، مشارکت و تقابل شطرنج بازان مبتدی با بازیکنان شاخص و اعضاء تیم های دختران و پسران دانشگاه ها بود که تجربه فراموش نشدنی برای آنان به شمار می آید.
پس از انجام فرایندهای کنترل و نظارت تیم داوری، رده بندی نهایی مسابقه به شرح زیر اعلام شد: 

1- مسعود مصدق پور-دانشجوی مرکز آموزش فدراسیون شطرنج(تهران غرب)    
2- فربد متقی- دانشجوی مرکز آموزش  فدراسیون شطرنج(تهران غرب)
3- رضا یعقوبی - دانشجوی مرکز آموزش شهیدرستمی نزاجا شیراز(استان فارس)   


1- ابوالفضل فورگی نژاد - رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی خراسان جنوبی
2- علیرضا صفری - کارشناس مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر 20 تهران( تهران شرق)   
3- محمدرضا زمانی -  مدرس مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداریهای شیراز(فارس)    
گفتنی است خاطره عزیزی داور بین المللی شطرنج و محمد تقی ابراهیم زاده استاد و عضو فدراسیون شطرنج جمهوری اسلامی ایران به داوری و برگزاری این دوره از مسابقات پرداختند.