جلسه مشترک همکاری های بین المللی دانشگاه جامع علمی کاربردی با دانشگاه افغانستان برگزار شد

۲۷ مهر ۱۳۹۹ | ۱۶:۴۴ کد : ۵۲۰۱۶ اخبار ستاد

به نقل از روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی سیستان و بلوچستان، با حضور دکتر محمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر همایون رئیس دانشگاه پیمان استان تخار افغانستان، دکتر دلاور مدیرکل دفتر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه جامع علمی کاربردی و دکتر حبیب الله سالارزهی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی سیستان و بلوچستان، جلسه مشترک همکاری های بین المللی این دانشگاه با دانشگاه پیمان کشور دوست و همسایه افغانستان برگزار شد.

 در ابتدای این جلسه مدیرکل دفتر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه جامع علمی کاربردی، به ارائه گزارشی از ظرفیت ها و رشته های این دانشگاه پرداختند.

سپس رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با توجه به شرایط بازسازی کشور افغانستان و وجود ظرفیت های آموزش عالی مهارتی، این دانشگاه را الگوی خوبی برای برگزاری دوره های مشترک آموزش های مهارتی با دانشگاه های افغانستان برشمرد.

 در ادامه دکتر همایون به معرفی دانشگاه پیمان افغانستان که دارای چندین دپارتمان  و گروه آموزشی هستند پرداخت و آمادگی آن دانشگاه را برای همکاری های مشترک تبادل استاد و دانشجو، برگزاری دوره های مشترک کوتاه مدت و بلند مدت و برگزاری کارگاه ها  و همایش های مشترک اعلام کرد.

سپس رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی سیستان و بلوچستان با توجه به فرصت های مشترک مرزی کشور افغاستان با استان سیستان و بلوچستان و تحصیل بسیاری از دانشجویان کشور دوست و همسایه افغانستان در دانشگاه های استان سیستان و بلوچستان، آمادگی برگزاری دوره های آموزشی مهارتی را اعلام کرد

در پایان این جلسه مقرر شد، کمیته همکاری های بین المللی دانشگاه جامع علمی کاربردی و دانشگاه های کشور افغانستان تشکیل و نیازهای آموزشی و زمینه های همکاری در قالب تفاهم نامه همکاری مشترک مشخص شود.


( ۴ )

نظر شما :