رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با رایزن فرهنگی اسلام آباد پاکستان دیدار و گفتگو کرد

۲۰ آبان ۱۳۹۹ | ۱۲:۲۲ کد : ۵۲۲۷۰ اخبار ستاد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر محمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با احسان خزاعی معاون سابق توسعه مدیریت و منابع سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و رایزن فرهنگی جدید اسلام آباد پاکستان در خصوص همکاری های مشترک فرهنگی، علمی، دانشگاهی و دانشجویی بین دو کشور دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار صمیمی، طرفین بر توسعه و گسترش همکاری های گوناگون از جمله تبادل استاد و دانشجو، جذب دانشجوی خارجی، برگزاری دوره های مشترک علمی و مهارتی، تبادلات دانشگاهی در رشته های گردشگری، بررسی زمینه های امضای یادداشت تفاهم با دانشگاه ها و مراکز مهارتی اسلام آباد با این دانشگاه در آینده و... تاکید کردند.

دکتر محمدحسین امید ضمن بیان ظرفیت ها و توانمندی‌های گوناگون دانشگاه جامع علمی کاربردی با ابراز علاقه گفت: این دانشگاه آمادگی کامل هرگونه همکاری در حوزه های مورد علاقه و مشترک بین ایران و اسلام آباد را دارد.

سپس، رایزن فرهنگی کشورمان که در شرف اعزام به محل ماموریت خود در اسلام آباد هستند نیز ضمن تشکر از این دیدار و ملاقات، ضمن دعوت از رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی جهت حضور در اسلام آباد و دیدار و ملاقات با مسئولین دانشگاهی و علمی و مهارتی اسلام آباد در آینده نزدیک، بر هرگونه همکاری در عرصه های فرهنگی، دانشگاهی و علمی با دانشگاه جامع، تاکید کرد.

وی ابراز امیدواری کرد که تمام تلاششان را در مسیر گسترش و تحکیم روابط علمی، فرهنگی و دانشگاهی کشورمان و اسلام آباد را به کار خواهد بست.

احسان خزاعی بیان کرد: با توجه به روابط خوب و مناسب ایران و اسلام آباد و وجود کتاب های بسیار ارزشمند نسخ خطی و وجود مرکز تحقیقات فارسی ایران و اسلام آباد و ظرفیت همکاری های دوجانبه، در صورت امکان و در آینده نزدیک در خصوص معرفی کارشناسی در حوزه کتاب و...  به رایزنی فرهنگی معرفی شود.

در پایان مقرر شد ظرفیت ها و تواممندیهای دو جانبه در عرصه های مورد علاقه و مشترک پس از استقرار رایزن فرهنگی کشورمان در اسلام آباد در قالب یادداشت تفاهم نامه اجرایی مورد توافق نهایی قرار گیرد.

گفتنی است دکتر محمودرضا دلاور مشاور رئیس دانشگاه و مدیرکل دفتر همکاری های علمی و بین المللی و محمدرضا پاکروان مشاور امور بین الملل دفتر همکاریهای علمی و بین المللی دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز در این دیدار حضور داشتند.


نظر شما :