مراسم مجازی جشن نو دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر برگزار شد

۲۷ آبان ۱۳۹۹ | ۱۳:۲۸ کد : ۵۲۳۳۷ اخبار ستاد

به نقل از روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی بوشهر، با حضور دکتر محمد حسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر شبیر اشکپور مطلق رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی بوشهر، رؤسا و معاونین مراکز آموزش علمی کاربردی و دانشجویان نو ورود این استان و به منظور آشنایی دانشجویان جدیدالورود با دانشگاه جامع علمی کاربردی و حوزه های آموزشی، فرهنگی و پژوهشی مراسم مجازی جشن نو دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر به صورت مجازی برگزار شد.

در ابتدای این مراسم رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی ضمن خوش آمدگویی به دانشجویان نوورود دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر به تشریح وضعیت این دانشگاه پرداخت و گفت: این دانشگاه در سال های اخیر شاهد رشد و پیشرفت چشمگیر فعالیت ها در تمامی حوزه های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، دانشجویی، ورزشی و... از جمله برگزاری مناظرات دانشجویی، مسابقات فرهنگی، قرآنی، المپیادهای مهارتی و ورزشی، جشنواره ها و استارت آپ ها و... بوده است.

وی با بر شمردن اهمیت کارآفرینی و نوآوری در دانشگاه جامع علمی کاربردی، دانشجویان را جهت پرورش ایده به ایجاد کسب و کار تشویق کرد.  

دکتر محمدحسین امید با اشاره به ارائه آموزش های مهارتی در دانشگاه جامع علمی کاربردی بیان کرد: این دانشگاه تنها متولی ارائه آموزش های مهارتی خاص در کشور می باشد که این وظیفه با همراهی دانشجویان، مدرسان و مراکز آموزشی انجام می شود.

وی با تشریح فراهم بودن بسترهای فرهنگی دانشگاه جامع علمی کاربردی برای فعالیت دانشجویان بر حسب علاقه و حضور در این بسترها دعوت کرد.

همچنین رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با تأکید بر دروس مهارتی و عملی و اهمیت دروس کاربینی و کارورزی به تشریح تمایز این دانشگاه با سایر زیر نظام های آموزش عالی پرداخت.

وی در ادامه به برخی از فعالیت های انجام شده در حوزه بین المللی توسط دانشگاه جامع علمی کاربردی پرداخت و گفت: در سال های اخیر فعالیت های عظیمی در حوزه بین المللی انجام دادیم که از جمله می توان به عقد تفاهم نامه همکاری با کشور آلمان اشاره کرد که قرار است طی این تفاهم نامه دانشجویانی از این دانشگاه برای گذراندن یک دوره 4 یا 6 ماهه به کشور آلمان سفر کنند تا در یک کشور پیشرفته صنعتی با آموزش های مهارتی آن ها آشنا شوند.

دکتر محمدحسین امید ضمن اشاره به مراکز نوآوری و کلینیک های مشاوره در دانشگاه جامع علمی کاربردی، عنوان کرد: انتظار داریم دانشجویان با همکاری هم در این مراکز نوآوری اقدام به ایجاد شرکت های کسب و کار کوچک و با تلاش هم بتوانند هنگام دانش آموختگی یک شرکت ثبت کنند. دانشجویان باید ایده های خود را دنبال کنند و با ارائه آن ها در مراکز نو آوری این ایده ها را به کسب و کار تبدیل و با کار گروهی بتوانند علم را به ثروت تبدیل کنند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی همچنین به حمایت های پژوهشی این دانشگاه اشاره کرد و گفت: در راستای حمایت از پژوهشگران، دانشجویانی که بتوانند نسبت به ایجاد شرکت و ثبت آن اقدام د توسط دانشگاه حمایت شده و وام هایی با درصد کم در اختیار آن ها قرار داده خواهد شد.

در ادامه این مراسم رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی بوشهر با تبریک به نودانشجویانی که در پذیرش مهرماه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور در سال تحصیلی 1400-1399 یکی از مراکز آموزشی تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کرده اند، به تأکید بر تقویت روحیه مطالبه گری میان دانشجویان، بر ضرورت تولید شغل توسط دانشجویان تأکید کرد.

وی با تشریح حضور جدی مراکز آموزشی و ورود به مسائل مرتبط با کارآفرینی و نوآوری، از شکل گیری شرکت های دانش بنیان در مراکز آموزش علمی کاربردی استان بوشهر خبر داد.

سپس شاکری مطلق از مشاوران بر جسته استان بوشهر به موضوع مهارت های ارتباطی دانشجویان و غلامرضا دشتی منش مدرس دانشگاه و پژوهشگر حوزه کسب و کار به تشریح ضرورت کارآفرینی توسط دانشجویان علمی کاربردی و سازوکار دستیابی به آن پرداختند.


( ۱ )

نظر شما :