دفتر بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی افتتاح شد

۰۳ آذر ۱۳۹۹ | ۱۶:۲۳ کد : ۵۲۴۰۴ اخبار ستاد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، همزمان با برگزاری مراسم گرامیداشت سالروز 5 آذر (تشکیل بسیج مستضعفین)  و با حضور دکتر ابن الدین جانشین سازمان بسیج اساتید کشور، دکتر روحیان مسئول بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی، مصطفی زاده پژوهشگر، موسس و مدیر مرکز آموزش علمی کاربردی شهید دستواره و اعضای شورای مرکزی و نیز رابطین بسیج در کلیه واحدهای استانی این دانشگاه، دفتر بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی به صورت حضوری و مجازی افتتاح شد.

در ابتدای این مراسم، پس از قرائت آیاتی چند از کلام الله و افتتاح دفتر بسیج اساتید، جانشین سازمان بسیج اساتید کشور ضمن تشکر از تلاش‌های همکاران بسیج ستاد مرکزی دانشگاه جامع علمی کاربردی، این فعالیت‌ها را هم‌راستا با سربازی برای امام زمان(عج) خواند و گفت: اگر چه مشکلات زیادی بر سر راه نظام جمهوری اسلامی وجود دارد، تلاشگران و دوستان بسیاری نیز در این نظام فعالیت می‌کنند.
سپس ، مسئول بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی ضمن خیرمقدم و خوش آمدگویی و تبریک فرارسیدن سالروز تشکیل بسیج مستضعفین به حضار، به تبین فعالیت‌های بسیج این دانشگاه در پیشبرد اهداف کشور و تبیین نقش کانون ها در بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی پرداخت.
وی ضمن اعلام نقش مراکز آموزش علمی کاربردی استان تهران در طرح مواسات، بر ظرفیت این دانشگاه در حل مشکلات جاری کشور تاکید کرد.
سپس دکتر ابن الدین ضمن تبریک به مناسبت این روز بزرگ، بسیج را ظرفیت مردمی انقلاب اسلامی خواند که ظرف خود را برای پوشش دادن حضور مردمی آماده کرده است، از حضور اساتید و مراکز علمی کاربردی در طرح مساوات تشکر کرد و به تبیین نقش و جایگاه بسیج اساتید در دانشگاه جامع علمی کاربردی پرداخت. 
وی با توجه به اهمیت نیروی انسانی به عنوان یکی از مهم ترین مباحث زیربنایی برای توسعه و قدرت یک کشور، یکی از بارزترین ماموریت های دانشگاه جامع علمی کاربردی را تربیت تکنسین ماهر خواند و اساتید بسیجی را به شناسایی مسائل کشور و اهتمام به حل این مسائل فراخواند. 
در ادامه جانشین سازمان بسیج اساتید کشور خواستار تشکیل گروه‌های رصدگر توسط اساتید بسیجی دانشگاه و خواستار مشارکت اساتید در اجرای کامل منویات رهبری و صیانت از انحراف در عملکرد نظام شد.
وی در تعریفی استاد بسیجی را استادی خواندند که بین تخصص خود و مشکلات جامعه رابطه‌ای ایجاد کند و در حل مسائل و مشکلات کشور کوشا باشد. 
دکتر ابن الدین افزود: اگر دانشگاه جامع علمی کاربردی بتواند جایگاه خود را ارتقا دهد، می‌تواند هدایتگر جریان های داخل کشور باشد.
سپس صنعتی معاون آموزشی بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی به قرائت بیانیه پرداخت. متن این بیانیه بدین شرح می‌باشد:
بسم الله الرحمن الرحیم
 ۵ آذر، سالروز فرمان تاریخی امام خمینی (ره) برای تشکیل بسیج مستضعفین فرا رسید. بسیجی که از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون در عرصه های مختلف از قبیل دفاع مقدس، سازندگی، مشارکت سیاسی، دوران تحریمهای ظالمانه و اکنون جهش تولید و سنگر علمی و اخلاقی در صف نخست تلاش برای اعتلای میهن اسلامی بوده است. و چه سنگین است نام بسیجی بر خویش نهادن و چمران ها و باکری ها و نوجوانان کم سن و سال ولی مرد سیرت را با این عنوان، نمایندگی کردن! اعضای بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی ضمن گرامیداشت این روز سترگ و خاطرات بسیجی مردان بزرگ و تبریک این ایام به مقام معظم رهبری، مطابق منویات ایشان و در این ایام آزمایش‌های سخت، وظیفه خود را تلاش مضاعف و بی ادعا برای اعتلای ایران اسلامی در همه زمینه های ممکن می داند و امیدوار است با همدلی مومنانه، ملت بزرگ ایران، شاهد پیروزی را در آغوش گیرد. 
در پایان این برنامه، مصطفی زاده موسس و مدیر مرکز آموزش علمی کاربردی شهید دستواره در خصوص تبیین چرایی و چگونگی تشکیل بسیج در کل کشور و به تبیین نقش بسیج در دوران‌های مختلف در حل چالش‌های نظام جمهوری اسلامی ایران پرداخت.


نظر شما :