دکتر ساداتی نژاد گفت:

کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی؛ برای توسعه رشته های مهارتی کشاورزی دردانشگاه جامع علمی کاربردی آمادگی دارد

۱۰ دی ۱۳۹۹ | ۱۰:۲۲ کد : ۵۳۰۵۵ اخبار واحدهای استانی

به نقل از روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی اصفهان، دکتر بهزاد رضائی رئیس واحد استانی اصفهان، در دیدار با دکتر ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی به تبیین سیاست‌های کلی دانشگاه جامع علمی کاربردی پرداخت و ابراز امیدواری کرد که این قبیل نشست‌ها در جهت باروری فرهنگ توسعه آموزش های مهارتی موثر باشد.

 دکتر بهزاد رضایی در این دیدار با تاکید بر اینکه یکی از اموری که می تواند به اشتغال زایی جامعه کمک کند و حتی بار عظیمی از مباحث مربوط به بیکاری را ازبین ببرد توجه به آموزشهای مهارتی است، گفت: توجه به آموزشهای مهارتی در کشور ما هم باید یک اصل باشد و عنایت به این مسئله برای مجلس مورد تقاضا و تاکید ماست.

وی با اشاره به  نیاز های کشور به حوزه مهارت‌های بخش کشت و صنعت و دام و طیور گفت: توجه به راه اندازی رشته های مهارتی کشاورزی یقیناً می تواند در ایجاد اشتغال و کارآفرینی تاثیر گذار باشد. چنانچه ما در حوزه گیاهان دارویی در نقاط مختلف کشور و با توجه به اقلیم های مختلف ، با شناسایی نیازهای آموزشی می توانیم بسیار هدفمند عمل کنیم و امروز چنانچه  مجلس شورای اسلامی برای توسعه ی رشته های مهارتی در برنامه هفتم توسعه، نگاه ویژه ای داشته و برای آن ردیف اعتباری ویژه در بودجه های سالانه در نظر گیرد ما می توانیم شاهد اتفاقات خوب و موثری باشیم.

در ادامه دکتر ساداتی نژاد، نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با ابراز خرسندی از این دیدار، به اهمیت و ضرورت رشته های مهارتی و دانشگاه جامع علمی کاربردی اشاره کرد و گفت: در اهمیت این دانشگاه همین بس که ما در کمیسیون به صورت ویژه به آن پرداختیم و  امروز کمیسیون کشاورزی مجلس این آمادگی را دارد تا در رشته های مهارتی کشاورزی  نهایت همکاری خود را مصروف کند تا این رشته ها در کشور و در دانشگاه جامع علمی کاربردی احیا و تدریس شود.

 وی اظهار کرد: لازم است پیشنهادات مدونی از طرف دانشگاه جامع علمی کاربردی در خصوص نحوه و چگونگی توسعه‌ی رشته های کاربردی و حمایت های مورد نیاز از سوی  مجلس تهیه و ارائه شود تا پیگیری های لازم در این زمینه انجام شود.


نظر شما :