نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد:

دانشگاه جامع علمی کاربردی با ارائه دانش کاربردی در امر مهارت آموزی پیشتاز است

۲۲ دی ۱۳۹۹ | ۱۳:۱۴ کد : ۵۳۳۲۶ اخبار واحدهای استانی

به نقل از روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی خراسان شمالی، دکتر علی بادامی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی خراسان شمالی به همراه معاونین و تعدادی از روسای مراکز با حضور در محل دفتر نماینده ولی فقیه در این استان و امام جمعه بجنورد دیدار و گفتگو کردند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی خراسان شمالی ضمن تبریک انتصاب نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی، طی سخنانی گفت: در دنیایی که امروز زندگی می کنیم مشکلات و معضلاتی هستند که تقریباً تمامی مردمان جهان با آنها مواجه هستند و یک از آنها بحث بیکاری جوانان و دیگری موضوع معیشت انسانها می باشد که بعضی از صاحب نظران در این حوزه بر این باورند که برای حل این معضل می بایست جمعیت جهان را کنترل کرد چرا که کره زمین گنجایش و توانایی این همه جمعیت و ارتزاق (7-8 میلیاردی)را ندارد ولی بعضی ها معتقدند اگر دولت و حاکمان و انسانها بتوانند وارد حوزه خلاقیت و نوآوری محصولات و منابع خام شوند می توانند با ابتکار، خلاقیت و مهارت محصولات جدید تولید کنند و به وسیله آن می توانند شغل های جدید ایجاد کنند.

وی با اشاره به منابع و ذخایر خدادادی کشورمان بیان کرد: در سال گذشته برای اولین بار در استان خراسان شمالی استارت آپ انگور را در دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار کردیم و بعد از جمع آوری ایده ها، مشخص شد که محصول انگور که مهمترین محصول این استان است می توان از آن90 نوع محصول در حوزه غذایی، بهداشتی آرایشی و پزشکی تولید کرد و به عبارتی 90 نوع شغل و حوزه کاری ایجاد شود که لازمه تحقق این کار داشتن پنجه های ماهر و خلاق است. خوشبختانه در نظام آموزشی این رسالت عمده تربیت انسانهای خلاق و ماهر به عهده دانشگاه جامع علمی کاربردی گذاشته شده است که 60 درصد مواد آموزشی این دانشگاه مستقیماً در جهت مهارت آموزی می باشد و با تقویت این دانشگاه می توان قدم های موثری در حوزه کارآفرینی و ایجاد اشتغال و فرآوری محصولات برداشت.

در ادامه حجه الاسلام نوری نمایند ولی فقیه در استان خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد ضمن اظهار خوشنودی از این دیدار و اعلام حمایت همه جانبه از دانشگاه اظهار داشت: علم و دانش باید اثر داشته باشد یا اثر فرهنگی تربیتی و معرفتی و یا این که در آبادانی و پیشرفت جامعه تاثیر داشته باشد و اگر کسب علم و دانش این اثرها را نداشته باشد فایده ای ندارد.

وی در ادامه افزود: حوزه های علمیه هم تغییراتی دارد و مباحث حوزه به سمت کاربردی شدن می رود و حوزه های جدیدی مانند بیمه، بانکداری، حکومت داری وارد حوزه های علمیه شده است و رساله ها و استفتائات هم کاربردی می شود. بحث ارتباط علم و صنعت باید به طور مداوم برقرار باشد و ما باید دنبال دانشی باشیم که کاربرد بیرونی داشته باشد و خوشحالیم که دانشگاه جامع علمی کاربردی پیشتاز این موضوع است.

لازم به ذکر است مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای 18آذر ماه سالجاری در طی حکمی حجت الاسلام رضا نوری را به عنوان نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد منصوب کردند.


( ۱ )

نظر شما :