آیین اختتامیه چهارمین جشنواره درون دانشگاهی رویش دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار شد

۲۵ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۲:۰۷ کد : ۵۴۲۷۷ اخبار ستاد
تعداد بازدید:۸۴۳

مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره دانشگاهی رویش و تقدیر از دستاوردها و آثار برگزیده کانون­های فرهنگی هنری مراکز آموزشی با حضور ریاست دانشگاه و مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بصورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، چهارمین جشنواره درون­دانشگاهی رویش با حضور دکتر محمد حسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی، مهندس عسکری مدیرکل فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، حجت­الاسلام دکتر موسوی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر محسن شمسی رئیس واحد استانی کرمان، مهندس دارابی مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و اساتید، دانشجویان و داوران جشنواره به میزبانی استان کرمان بصورت حضوری و مجازی به کار خود پایان داد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در این مراسم با اشاره به تعداد آثار ارسالی به دبیرخانه چهارمین جشنواره درون دانشگاهی رویش گفت: در این دوره تعداد آثار ارسالی ۱۵ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است که امسال ما به خوبی توانستیم از بستر فضای مجازی استفاده کنیم.

وی گفت: شیوع بیماری کرونا نتوانست جلوی رشد دانشجویان مراکز علمی کاربردی را بگیرد و دانشجویان ما این تهدید را به فرصت تبدیل کردند.

دکتر محمدحسین امید بیان کرد: به دبیرخانه این جشنواره ۲ هزار و ۲۴ اثر ارسال شده است که از نظر بنده همه این افراد برنده هستند و باید بدانید که کانون­های فرهنگی، هنری، اجتماعی و ... باعث می­شوند که دانشجویان ما تک بعدی پرورش نیابند. دانشجویان باید حداقل در یکی از این کانون­ها فعال باشند تا بتوانند در آینده در عرصه­های اجتماعی به خوبی ظاهر شوند.

وی از فوائد جشنواره ها سخن به میان آورد و عنوان کرد: در این جشنواره ها دانشجویان بهتر استعدادها و علایق خود را می­شناسند و چه بسا باعث اصلاح مسیر تحصیل دانشجو می­شود.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی عادت کردن به روحیه کار مشارکتی را از دیگر فواید جشنواره­ها برشمرد و اظهار کرد: نقطه ضعف ما ایرانیان این است که در کارهای گروهی خیلی قوی نیستیم و این نوع جشنواره ها، روحیه کار گروهی را در دانشجویان تقویت می­کند.

وی ضمن تقدیر و تشکر از دانشجویانی که در دوران کرونایی توانستند خلاقیت­ها و هنرهای خود را در این جشنواره به نمایش بگذارند، افزود: متاسفانه تعداد آثار ارسالی ۶ استان به این جشنواره کمتر از ۱۰ اثر بوده است که اصلا قابل قبول نیست و این استان ها می بایست تلاش خود را در راستای افزایش مشارکت دانشجویان انجام دهند.

دکتر محمدحسین امید با بیان اینکه این نوع جشنواره­ها باعث ایجاد امید و افزایش خلاقیت در دانشجویان می­شود و در ادامه با گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی تصریح کرد: همیشه مردانی که برای خدا و بدون ادعا کار می­کنند در دل مردم جای دارند و برای شهادت سردار سلیمانی ۸۰ میلیون ایرانی متاثر شدند.

در ادامه دکتر محسن شمسی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان کرمان نیز گفت: امسال کرمان میزبان جشنواره فرهنگی رویش بود.

وی استقبال مراکز و دانشجویان را از این جشنواره بسیار مطلوب ارزیابی کرد.

دکتر محسن شمسی از ارسال ۲ هزار اثر به چهارمین جشنواره درون دانشگاهی رویش خبر داد و بیان کرد: این آثار از سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است و همچنین داوران از سراسر کشور انتخاب و شدند.

وی با بیان این مطلب که با انجام فعالیت های فرهنگی، دانشجوی فرهیخته پرورش می یابد اظهار کرد: بیشترین آثار ارسالی به این دوره از جشنواره به ترتیب از استان های تهران، فارس و خراسان رضوی بوده است.

در ادامه مهندس عسکری مدیرکل فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ارتباط مجازی با جشنواره، طی سخنانی از دکتر امید و همکارانشان در دانشگاه جامع علمی کاربردی به خاطر گسترش و توسعه فعالیت­های فرهنگی در دوره اخیر تشکر کرد.

وی جشنواره رویش و کانون­های فرهنگی را یکی از بسترهای اصلی برای توسعه استعدادها، گسترش همدلی و همکاری بین دانشجویان و ایجاد شور و نشاط در محیط­های دانشگاهی دانست.

در ادامه حجت­الاسلام والمسلمین دکتر سیدعباس موسوی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز با توجه به برگزاری این جشنواره در استان کرمان و در جوار مزار سردار شهید سلیمانی، یاد و خاطر این شهید بزرگوار را گرامی داشت.

وی شهید سلیمانی را یکی از رویش­های عظیم انقلاب اسلامی دانست و از ثمرات بعثت نبی مکرم اسلام دانست. حجت­الاسلام والمسلمین دکتر سیدعباس موسوی افزود: نه تنها این استان و کشور بلکه بشریت به سردار سلیمانی افتخار می­کند و رویش این چنین افرادی در این مملکت نوید آینده درخشانی به مردم و دانشجویان ما می­دهد.

سپس دکتر سلیمان عباسی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز در ارتباط مجازی با جشنواره، طی سخنانی از تلاش­های واحد استانی کرمان، همکاران دفتر امور فرهنگی دانشگاه و مشارکت سایر واحدهای استانی در برگزاری شایسته این جشنواره تشکر و آرزوی استمرار و تقویت این فعالیت­ها در دانشگاه را کرد.

گفتنی است در پایان مراسم از داوران، اساتید و دانشجویان برگزیده تقدیر بعمل آمد.

 

اسامی برگزیدگان چهارمین جشنواره درون دانشگاهی رویش