تندیس فداکاری در دستان دانشجوی مرکز آموزش علمی کاربردی هلال احمر استان اصفهان

۲۵ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۲:۱۴ کد : ۵۴۲۷۹ اخبار ستاد
تعداد بازدید:۹۴۲

به نقل از روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی اصفهان، با حضور حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، سعید اوحدی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، حمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی و نمایندگان سازمان‌های مشارکت‌کننده، اختتامیه دهمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری به دانشجویان ایران با هدف ترویج و تعمیق مفهوم مسئولیت اجتماعی با رویکرد ایثار و فداکاری در جامعه در محل تالار فردوسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران برگزار شد.

در این آئین تندیس فداکاری به بنیامین رییسی دانشجوی مقطع کارشناسی رشته مدیریت امداد و نجات مرکز آموزش علمی کاربردی هلال احمر اصفهان اعطا شد.

بنیامین رییسی همچنین خبرنگار و عضو داوطلب جمعیت هلال احمر استان اصفهان بوده که بدلیل خدمات پرستاری به خانواده های بی بضاعت و کم بضاعت در منزل در روستاهای کم برخوردار و محروم، انجام خدمات داوطلبانه انجام آموزش پیشگیری از کرونا،کمک داوطلبانه به خدمات بیماران کرونایی، کمک به خانواده های درگیر با کرونا جهت تهیه اقلام ضروری و مسئولیت پست های غربالگری و جلوگیری از نشر ویروس کرونا در شهرستان، این تندیس را دریافت کرد.

معاون فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی تهران و دبیر این آیین در سخنانی اظهارکرد: تاکنون ۹ دوره از آیین دانشجویی برگزار شده است که طی این مدت  ۳۳۷ برگزیده در قالب دانشجو و گروه دانشجویی شناسایی و تقدیر شده اند.

جمال رحیمیان ادامه داد: از زمان اعلام فراخوان تا مهلت تعیین‌شده بیش از ۱۵۰ دانشجو و گروه دانشجویی در سامانه تندیس ثبت‌نام کردند و برخی از دانشجویان نیز توسط سازمان‌های مشارکت‌کننده معرفی شدند.

وی تصریح کرد: در این دوره محوری‌ترین شاخص در برگزاری این آیین، فعالیت دانشجویان و گروه‌های دانشجویی در دوران کرونا بوده است. بیش از ۴۰ ساعت در کمیته انتخاب دانشجو فعالیت داشتیم که نتیجه آن انتخاب ۷۲ برگزیده (۱۶ گروه و ۵۶ دانشجو) بوده است.

گفتنی است در مراسمی با حضور دکتر رضائی رئیس واحد استان اصفهان، دکتر اردشیر محقق مشاور امور جوانان جمعیت هلال احمر و ارسلان  محقق رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی هلال احمر از این دانشجوی فعال و فدارکار تجلیل شد.


( ۲ )