تلاش جدی دانشگاه جامع علمی کاربردی برای ارتقاء آموزش های مهارتی در برنامه هفتم توسعه کشور

۲۴ شهریور ۱۴۰۰ | ۰۸:۲۲ کد : ۵۶۴۶۰ اخبار واحدهای استانی
تعداد بازدید:۴۹۶

به نقل از روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی اصفهان، با حضور دکتر بهزاد رضائی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی اصفهان، جلسه هم اندیشی روسای مراکز آموزش استان اصفهان با حضور روسای 25 مرکز آموزش علمی کاربردی این استان برگزار شد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی اصفهان در این جلسه با اشاره به استقرار دولت سیزدهم و آغاز به کار آن گفت: خوشبختانه توجه ویژه وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری به آموزش های مهارتی و برنامه ایشان در توسعه آموزش ها می توان امیدوار بود که با تربیت بیش از پیش نیروی انسانی متخصص و کاربلد در کشور شاهد رشد و تعالی در همه حوزه ها بویژه در زمینه های اشتغال دانش آموختگان کشور باشیم و از این رو مجموعه فرهیختگان و صاحب نظران دانشگاه جامع علمی کاربردی می بایست با همفکری و هم افزایی در زمینه ارائه برنامه های راهبردی با موضوع توسعه کمی و کیفی آموزش های مهارتی و تلاش در جهت گنجاندن آن در برنامه هفتم توسعه کشور گام های عملی و موثری را بردارند. 

وی در ادامه با بیان ضرورت برنامه ریزی مناسب برای آغاز ترم جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: با بکارگیری سامانه آموزشی مناسب در ترم گذشته کمترین مشکلات را در آموزش دانشجویان داشتیم و امیدواریم با برنامه ریزی دقیق امسال نیز تا زمان بازگشایی کامل دانشگاه برنامه ها با قوت خود و کمترین مشکلات پیش برود. 

دکتر بهزاد رضائی ادامه داد: در دانشگاه جامع علمی کاربردی ظرفیت برگزاری دوره های کوتاه مدت فرصت مناسبی است برای مراکز تا با ارتباط با ارگان و نهادهای دولتی و خصوصی در زمینه آموزش نیروهای شاغل در آن اقدام کنند و این مستلزم برنامه ریزی و شناساندن ظرفیت دانشگاه در سطح استان است. 

وی اظهار کرد: در حوزه های مختلف نظامی و انتظامی هم اکنون ظرفیت آموزش 10 هزار نیروی انسانی فراهم است که شناسایی نیازها، تعریف دوره و ارائه آن از فعالیت هایی است که موجب افزایش شاخص های مراکز در رتبه بندی آن ها می باشد. 

گفتنی است در ادامه عباس تاتایی دبیر شورای تعامل و تبادل نظر روسای مراکز استان اصفهان هم به بیان دیدگاه های و نقطه نظرات روسای مراکز استان اصفهان در زمینه سطح بندی مراکز و امتیازات کسب شده ، آغاز سال تحصیلی و تمهیدات مربوط به آن و موضوعات مربوط به مدرسین مراکز آموزش علمی کاربردی پرداخت.