نخستین رویداد شتاب خدمات پزشکی از راه دور با رویکرد فناوری اطلاعات با معرفی تیم های برتر به کار خود پایان داد

۲۲ دی ۱۴۰۰ | ۰۹:۰۱ کد : ۵۸۹۸۰ اخبار واحدهای استانی
تعداد بازدید:۲۳۴
نخستین رویداد شتاب خدمات پزشکی از راه دور با رویکرد فناوری اطلاعات با معرفی تیم های برتر به کار خود پایان داد

نخستین رویداد شتاب خدمات پزشکی از راه دور با هدف حمایت از کسب و کار‌های نوپا و تبدیل ایده‌های نوین به محصولات کاربردی در زمینه خدمات پزشکی از راه دور در مرکز آموزش علمی کاربردی کارخانجات مخابراتی ایران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان فارس، رویداد شتاب خدمات پزشکی از راه دور با رویکرد فناوری اطلاعات و در راستای افزایش سهم اقتصاد دیجیتال در کشور که از اهداف عالی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است با حضور دکتر تورج هنر؛ معاون عملی واحد استانی فارس و جمعی از مدرسان، صنعتگران، پژوهشگران و دانشجویان در محل سالن اجتماعات مرکز آموزش علمی کاربردی کارخانجات مخابراتی ایران برگزار شد.

بنابراین گزارش، در مراسم اختتامیه این رویداد، عزت اله رزمی؛ سرپرست مرکز آموزش علمی کاربردی کارخانجات مخابراتی ایران گفت: در این رویداد ملی، از بین 25 ایده‌ شتابی که از نقاط مختلف کشور به دبیرخانه رویداد ارسال شده بود، ۶ ایده برتر در زمینه خدمات پزشکی از راه دور توسط کمیته داوران انتخاب شدند.

سرپرست مرکز آموزش علمی کاربردی کارخانجات مخابراتی ایران، ۴ محور برگزاری این رویداد را کاربرد فناوری اطلاعات در مراقبت‌های پزشکی از راه دور، فناوری‌های نوین از راه دور برای مراقبت از بیماران در منزل، بهبود امنیت، کارایی و دقت سامانه‌های پزشکی از راه دور و نرم افزار‌های تلفن همراه با ارائه خدمات پزشکی از راه دور برشمرد.

وی افزود: با عنایت به اعلام آمادگی شرکت کارخانجات مخابراتی ایران درخصوص استقبال از سرمایه گذاری در ایده های برتر و به منظور هموارسازی مسیر توسعه ی اقتصاد دیجیتال، سه ایده برتر این رویداد برای تجاری سازی به شرکت کارخانجات مخابراتی ایران( کما) معرفی می شوند.

عزت اله رزمی گفت: صاحبان ایده‌های منتخب این رویداد از تسهیلات مالی و پشتیبانی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات استان فارس نیز بهره‌مند خواهند شد.

گفتنی است از این شش ایده، سه ایده برتر با عناوین " کنترل و مانیتورینگ وضعیتی و علائم حیاتی بیمار "، "ربات هوشمند طب سنتی و طب پزشکی "  و " هوشمندسازی دندانپزشکی و کامپوزیت هیتر " به عنوان ایده های برتر انتخاب شدند.

کلید واژه ها: خدمات پزشکی از راه دور رویداد شتاب مرکز کارخانجات مخایراتی ایران دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان فارس فناوری اطلاعات