برگزاری جلسه هم اندیشی رئیس واحد استان کرمان با مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان

۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۲۲:۵۵ کد : ۶۰۶۹۴ اخبار واحدهای استانی
تعداد بازدید:۴۴۱

 جلسه هم اندیشی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان کرمان با مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمان، در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری، بیانیه گام دوم انقلاب، اهداف سند چشم انداز در افق ۱۴۰۱ ، سیاست های کلان حوزه زنان و خانواده و به منظور زمینه سازی برای حضور و نقش آفرینی مؤثر زنان در جامعه از طریق آموزش مهارت های اختصاصی زنان، تفاهم نامه ای بین معاونت رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و دانشگاه جامع علمی کاربردی منعقد شد.
به منظور اجرای مفاد تفاهم نامه منعقد شده، جلسه هم اندیشی در راستای ارائه راهکارهای مناسب در زمینه اجرای مفاد تفاهم نامه همکاری مشترک منعقده فی ما بین معاونت رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و دانشگاه جامع علمی کاربردی در سطح استان کرمان، با حضور دکتر محسن شمسی  رئیس  واحد استان کرمان و دکتر زهرا بحر آسمانی مدیرکل دفترامور بانوان و خانواده استانداری استان کرمان برگزار شد.
در ابتدای این جلسه، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان کرمان به ارائه توضیحاتی در خصوص رسالت و مأموریت این دانشگاه پرداخت و با معرفی مراکز آموزش علمی کاربردی استان و نقش مؤثر مراکز آموزش علمی کاربردی در ارتقای دانش، مهارت و توانمندی های فردی، اجتماعی، خانوادگی و حرفه ای افراد و خصوصا بانوان در حوزه های دارای مزیت جامعه، ابراز امیدواری کرد که با توجه به ظرفیت و توانمندی و ظرفیت های موجود در مراکزآموزش علمی کاربردی استان از جمله مراکز نوآوری، برگزاری رویدادهای شتاب، فعالیتهای پژوهشی و اجرای دوره های کوتاه مدت و مقطع دار، زمینه همکاری های مشترک برای استفاده از این توانمندی ها در راستای آموزش مهارت های اختصاصی زنان ایجاد شود.

دکتر شمسی افزود: در این سال که مقام معظم رهبری آن را به نام تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین نام گذاری کردند، تمام هدف دانشگاه جامع علمی کاربردی در جهت رفع مشکل بیکاری و اشتغال زایی در جامعه است و به منظور افزایش فرصت های شغلی برای بانوان و همچنین ارتقای سطح دانش و مهارت آنها با اجرای دوره های کوتاه مدت آمادگی کامل داریم.
وی افزود: از آنجایی که ما باید پاسخگوی نیاز بازار کار باشیم و کسانی که دانش آموختگان این دانشگاه هستند باید به موضوع اشتغال بپردازند، ما تربیت تکنیسین و کارشناس ماهر را در اولویت برنامه ها قرار دادیم.
در ادامه مشاور بانوان و خانواده استانداری کرمان ضمن تقدیر از خدمات دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمان و نقش آن در ایجاد اشتغال و فراهم نمودن زمینه آموزش های مهارتی با عنایت به شعار سال گفت: مهمترین عاملی که می تواند مشارکت زنان این استان را درامور مختلف جامعه افزایش دهد، ارتقای سطح آموزش می باشد و جامعه امروز دریافته است که مدرک گرایی جایگاهی ندارد و باید دنبال ارتقای مهارت و یادگیری حرفه برای ورود به بازار کار بود.
نرجس بهر آسمانی ابزار امیدواری کرد  با پیگیری و همکاری مشترک بتوانیم در حوزه های مختلف بالاخص کاهش آسیب های اجتماعی زنان و دختران استان کرمان گام موثر برداریم و بنده بسیار خوشحالم که حدود نیمی از روسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان کرمان از بانوان هستند و در واقع بازوان اجرایی رییس دانشگاه هستند . وی افزود: درگذشته تفاهم نامه های مشترکی در زمینه مهارتهای زندگی، توانمندسازی زنان منعقد شده است و خرسندیم که دانشگاه جامع علمی کاربردی به ریل اصلی خود بازگشته است.
گفتنی است که در ادامه این جلسه روح الامینی مشاور امور زنان فرماندار سیرجان، نظامی معاون مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری، امجد نماینده روسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان، دکتر پورشهسواری رئیس هیات موسس مرکز آموزش علمی کاربردی نوبنیاد سیرجان و جمعی از مدیران واحد استانی کرمان به بیان دیدگاه ها و نظرهای خود در رابطه با موضوعات مطروحه پرداختند.


( ۱ )