نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی: ماموریت دانشگاه جامع علمی کاربردی دراشتغال آفرینی و حل مشکلات معیشتی بسیار حائز اهمیت است

۲۹ خرداد ۱۴۰۱ | ۰۹:۰۳ کد : ۶۱۶۳۷ اخبار ستاد
تعداد بازدید:۹۳

دکتر عبداله زاده سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان غربی به همراه جمعی از مسئولین این دانشگاه و روسای مراکز آموزش ارومیه با حجت الاسلام والمسلمین مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه دیدارکرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان غربی، در این دیدار حجت الاسلام قریشی با اشاره به مشکلات معیشتی جامعه که از مهمترین مشکلات امروز جامعه است بیان کرد: اگر هر فرد و سازمان در جایگاه خود کار و وظیفه اش را به درستی انجام دهد بسیاری از مشکلاتی که الان برای ما وجود دارند قابل حل خواهند بود و با توجه به رسالت دانشگاه جامع علمی کاربردی اگر ماموریت این دانشگاه به درستی انجام شود می تواند قدم های بزرگی در جهت اشتغال آفرینی و مشکلات اقتصادی جامعه بردارد.
امام جمعه ارومیه بیان کرد: همه ما در یک زندگی عادی و روزمره می بینیم که تا چه حد محتاج افراد متخصص و اهل فن در زمینه های مختلف هستیم و این مهم نشان از اهمیت نیاز به رشته های مهارتی می باشد که بایستی با مدیریت و تبلیغات اثر بخش، این رشته ها به جامعه معرفی شوند.

وی افزود: متاسفانه در فرهنگ جامعه بعضی از مشاغل به لحاظ عناوین، ارزش بیشتری پیدا کردن که چه بسا این مسئله باعث بروز مدرک گرایی و غفلت از مشاغل فنی و تخصصی شده است و بایستی این نوع از مشاغل نیز ارزش گذاری و رتبه بندی شوند تا دیدگاه جامعه نسبت به مشاغل مهارتی و کاربردی اصلاح شده و اقبال عمومی برای تحصیل در رشته های مهارتی را شکل دهد.
نماینده ولی فقیه در استان اظهار داشت: نقش دانشگاه جامع علمی کاربردی در تربیت نیروی ماهر و متخصص برای صنایع پایین دستی و تولید کنندگان بسیار حائز اهمیت است که در این خصوص نیز باید برنامه ریزی شود.
سپس دکتر عبداله زاده سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان غربی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت فعلی دانشگاه جامع علمی کاربردی این استان به اهم اقدامات انجام شده این دانشگاه پرداخت.
وی گفت: مبحث اشتغال که یکی از دغدغه های اصلی جامعه است نیازمند مهارت آموزی نیروی جویای کار است که این مهم به عنوان هدف و رسالت اصلی دانشگاه جامع علمی کاربردی تعیین شده است.
دکتر عبداله زاده ایجاد خانه خلاق در استان آذربایجان غربی، احیای مراکز آموزشی منحل شده، تامین رشته های مورد نیاز مهارتی و هویت بخشی به آموزش های مهارتی را از مطالبات و برنامه های مهم این دانشگاه در سطح کشور و استان عنوان کرد.

حجت الاسلام ارشاد رابط دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان غربی نیز با اشاره به فعالیت های دفتر نهاد در این دانشگاه از گسترش برنامه های دینی و مذهبی و آموزش مدرسان در عرصه جهاد تبیین خبر داد.


( ۱ )