برگزاری دوره آشنایی با نظام علمی کاربردی از مجموعه مهارت های عمومی تربیت مدرس در استان گلستان

۲۹ خرداد ۱۴۰۱ | ۰۹:۲۲ کد : ۶۱۶۴۱ اخبار واحدهای استانی
تعداد بازدید:۱۵۹

با حضور دکتر حسن خان احمدی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گلستان، دوره آشنایی با نظام علمی کاربردی از مجموعه مهارت های عمومی تربیت مدرس برگزار شد. 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گلستان، در این دوره دکتر خان احمدی، مطالبی در خصوص اهداف و فلسفه تشکیل دانشگاه جامع علمی کاربردی عنوان کرد.
وی ضمن تاکید بر مهارتی بودن آموزش های دانشگاه جامع علمی کاربردی از مدرسان خواست تا با شیوه آموزش مهارتی همزمان با علم آموزی دانشجویان را با حوزه کسب و کار آشنا کنند.
رئیس واحد استانی گلستان همچنین هدف از برگزاری این دوره ها را ارتقاء سطح علمی و مهارتی مدرسان مطابق دانش و فناوری روز، بازآموزی و تقویت اطلاعات علمی و مهارتی مدرسان و ایجاد زمینه لازم جهت تبادل اطلاعات بین مدرسان حوزه های تخصصی مشترک عنوان کرد. 
وی فعال کردن مراکز رشد و هسته های نوآور در مراکز آموزشی، راه اندازی خانه خلاق، تعریف رشته های جدید با توجه به آمایش سرزمینی استان، برگزاری رویدادهای مختلف شتاب و برپایی تورهای فناوری و مسابقه های کسب و کار را از برنامه های ارتقا بخشی سطح علمی دانشگاه بیان کرد.
دکتر خان احمدی بیان کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی با برگزاری دوره های تخصصی و کارگاه های آموزشی و همچنین با نظارت بر حسن اجرای قوانین مرتبط با آنها از حقوق مدرسان حمایت می کند. 
در ادامه این دوره از مهارت های عمومی تربیت مدرس، دکتر حسین انوری فر معاون علمی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گلستان اقدام به ارائه ضوابط، قوانین و مقررات مرتبط با مدرسان از جمله وظایف و مقررات انضباطی مدرس، رعایت سرفصل دروس، ارزیابی پیشرفت تحصیلی، آشنایی با درس کاربینی، کارورزی و تنظیم قرارداد و پرداخت حق التدریس مدرس کرد.
در پایان این دوره حجت الاسلام و المسلمین اباذر میرشاهی، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گلستان گفت: خداوند عالم را به مانند یک مدرسه آفرید، خدا مربی و معلم، حضرت آدم شاگرد و علم اسماء رو به او آموخت. 
وی عنوان کرد: از آموزه های دین بر می آید که سه نکته می تواند یک تمدن رو بارور کند؛ اول آنکه خانواده و نقش مادر که در اسلام بعنوان رب البیت هست و بعد آن تعلیم و معلم  است که بزرگ داشتن نقش معلم در جامعه که ابتدا توسط خود استاد و مربی هست و نکته آخر اینکه بزرگداشت اندیشمندان و عالمان آن تمدن، واقعا بزرگان و عالمان معاصر را به دانشجویان معرفی کنیم. 
حجت الاسلام والمسلمین میرشاهی در پایان بر دفاع از نظام اسلامی تاکید کرد و گفت: نظام اسلامی تقیه بردار نیست و هرگز در دفاع از آن نباید کوتاهی کرد.