نماینده مردم شهرستان های قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی :

مشکلات اقتصادی امروز، نتیجه عدم توجه به آموزش های علمی کاربردی است

۲۹ خرداد ۱۴۰۱ | ۰۹:۲۶ کد : ۶۱۶۴۲ اخبار ستاد
تعداد بازدید:۱۶۱

 نماینده مردم شهرستان های قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان جنوبی و روسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان جنوبی، دکتر حبیب آتش روز سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان جنوبی در این دیدار به تبیین جایگاه آموزش های مهارتی در این استان پرداخت و به بیان مصادیق عینی در مورد دانش آموختگان و کارآفرینان و ایفای نقش دانشگاه جامع علمی کاربردی در اشتغال استان پرداخت.
وی در ادامه گفت: امروز دانشگاه جامع علمی کاربردی نمونه بارز اصل 44 قانون اساسی است و این دانشگاه با بیش از 220 هزار دانشجو در کشور، فقط 50 میلیارد تومان از بودجه کشور بهره مند است. در حالیکه دانشگاه هایی با ظرفیت دانشجوی کمتر از این دانشگاه بیش از 1200 میلیارد تومان بودجه در اختیار دارند.
سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان جنوبی همچنین به عقب ماندگی آموزش های مهارتی در این استان پرداخت و گفت: سهم آموزش های مهارتی استان خراسان جنوبی 12 درصد است که در این حوزه عقب ماندگی های جدی وجود دارد و باید با برنامه ریزی جبران شود.
سپس روسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان خراسان جنوبی به صورت جداگانه ضمن ارائه گزارش به مشکلات فراروی آموزش های مهارتی در استان پرداختند و از مجمع نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی برای حل مشکلات طلب کمک کردند.
در ادامه جلسه دکتر اسحاقی نماینده مردم شهرستان های قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات انجام شده، در خصوص پیگیری درخواست های سرپرست واحد استانی و روسای مراکز قول مساعد داد.
وی ضمن حمایت از آموزش های علمی کاربردی گفت: اگر آموزش های ما از ابتدا مهارتی و علمی کاربردی بود بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور به ویژه در حوزه اشتغال را کمتر داشتیم یا اساساً وجود نداشت.
همچنین نماینده مردم شهرستان های قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: از تشکیل فراکسیون علمی کاربردی حمایت می کنیم و باید از طریق نطق های پیش از دستور نمایندگان، نقش آموزش های علمی کاربردی در جامعه تبیین شود.