برگزاری دوره کارشناسی ناپیوسته حرفه‌ای حقوق فناوری اطلاعات در دانشگاه جامع علمی کاربردی

۰۷ تیر ۱۴۰۱ | ۱۲:۱۴ کد : ۶۱۸۵۶ اخبار ستاد
تعداد بازدید:۲۸۲

دوره کارشناسی ناپیوسته حرفه‌ای حقوق فناوری اطلاعات در دانشگاه جامع علمی کاربردی برای نخستین بار تدوین و برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، علیرضا جمالزاده سرپرست دفتر برنامه‌ریزی درسی دانشگاه با اعلام این خبر افزود: دوره کارشناسی ناپیوسته حرفه‌ای حقوق فناوری اطلاعات بر مبنای برنامه تحولی نیاز آفرینی و با مشارکت تیمی از متخصصین و صاحب نظران این حوزه شغلی با هدف تربیت متخصصانی برای این بخش از نیازهای شغلی کشور در ذیل گروه مدیریت و خدمات اجتماعی در سال جاری تدوین، تصویب و مقرر شد تا در مراکزی که شرایط مورد نظر را دارند، تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی اجرا شود.

جمالزاده افزود: حقوق فناوری اطلاعات ارتباط بسیار نزدیکی با حقوق مالکیت‌های معنوی و حقوق پدید آورندگان دارد، لذا این دوره یقینأ با استقبال فراوان مواجه و نیازهای حوزه‌های شغلی مرتبط با حقوق فناوری اطلاعات در محاکم حقوقی برطرف می‌نماید.
سرپرست دفتر برنامه‌ریزی درسی تصریح کرد: دانش آموختگان این رشته می‌توانند مشاغلی همچون مشاور حقوقی فناوری اطلاعات
کارشناس حقوقی جرائم رایانه ای،کارشناس حقوقی تجارت الکترونیک،کارشناس حقوقی سایبری، کارشناس حقوقی اینترنت وکارشناس حقوقی فناوری اطلاعات را احراز کنند.
وی افزود: دانش آموختگان این رشته توانمندی‌ها و قابلیت‌هایی چون توانائی تحلیل حقوقی مالکیت فکری، دیجیتال، بلاکچینها، فضاهای مجازی، اینترنت، امضاء الکترونیکی و ... و غیره را احراز می نمایند.
جمالزاده در پایان به ضرورت یادگیری در محیط واقعی کار اشاره و خاطر نشان کرد: آموزش در محیط کار این دوره نیز شامل ۵۱۲ ساعت آموزش عملی در واحد‌های حقوقی مرتبط بافناوری اطلاعاتّ به همراه مدرسان و خبرگان با تجربه در این حوزه شغلی در قالب دروس کاربینی و کارورزی ۱ و ۲ خواهد بود.


( ۱ )