اشتغال آفرینی از مسیر آموزش های مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی فراهم می شود

۱۱ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۶:۴۰ کد : ۶۲۵۳۰ اخبار ستاد
تعداد بازدید:۱۵۸

دکتر محمد فتحیان معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی با رمضانی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کردستان، دکتر فتحیان با معرفی برنامه های این دانشگاه اظهار داشت: دانشگاه جامع علمی کاربردی رسالت ویژه ای در نظام آموزش کشور دارد و آن ترویج آموزش های عالی مهارتی است. در این مسیر در تلاشیم با حرکت جهشی به سمت توسعه کمی و کیفی مراکز گام برداریم.
وی با اشاره به مرز مشترک استان کردستان با کشور عراق افزود: چشم اندازی که برای دانشگاه جامع علمی کاربردی ترسیم شده این است که با ارائه آموزش های عالی مهارتی در منطقه ، مرکز تربیت تکنسین و متخصص در منطقه باشیم و از این طریق بتوانیم دانشجویانی از کشورهای همسایه جذب کنیم تا مراکز آموزش علمی کاربردی ضمن انجام ماموریت های برون مرزی از لحاظ اقتصادی به وضعیت مناسبتری نائل گردند.
معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی با تاکید بر پیوند دانشگاه با صنعت خاطر نشان کرد: در نظر داریم با همکاری سازنده بین دانشگاه و صنعت  از طریق آموزش های مهارتی در قالب دوره های کوتاه مدت و مقطع دار در ایجاد اشتغال استانی نقش آفرین باشیم به عبارت بهتر باید مسیری را طی کنیم که مراکز آموزشی ما بجای فراخوان پذیرش و ثبت نام دانشجو ، فراخوان استخدام برای صنایع را در دستور کار قرار دهند ،  بدین ترتیب هر یک از مراکز لازم است شرکای استخدامی تعریف کرده و قرارداد همکاری با صنایع تنظیم نمایند.
در ادامه این دیدار معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان عنوان کرد: در حال حاضر مهم ترین مساله این دانشگاه باید اصلاح ذهنیت جامعه نسبت به آن و شناساندن ویژگی و رسالت دانشگاه باشد و این مهم از طریق ارتقاء سطح کیفیت آموزش ها امکان پذیر و موجب برندسازی دانشگاه خواهد شد.
وی با اشاره به شعار سال توسط مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد: باید به رهنمودهای مقام معظم رهبری استناد کنیم که فرمودند نیاز قطعی ما در کشور به علم است آن هم علمی که اقتدار و قدرت آفرین باشد چراکه دشمنان ایران اسلامی همواره در کمین نشسته اند به ما ضربه بزنند.
رمضانی در پایان این دیدار خاطر نشان کرد: در فرمایشات مقام معظم رهبری بر پنجه کارآمد و قوی و توسعه آموزش های علمی و کاربردی تاکید شده است که باید آن را سرلوحه امور قرار دهیم.