سارا قادری دانشجوی دانشگاه علمی کاربردی استان سیستان و بلوچستان در یازدهمین جشنواره ملی حرکت موفق به کسب مقام ملی شد

۱۴ آذر ۱۳۹۷ | ۱۵:۴۶ کد : ۴۱۲۹۴ اخبار ستاد
تعداد بازدید:۸۳۸

به نقل از روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی استان سیستان و بلوچستان، سارا قادری دانشجوی مرکز علمی کاربردی صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان در رشته طراحی لباس اقوام موفق به کسب مقام ملی یازدهمین جشنواره ملی حرکت شد.

وی از سال 85 در سمت های طراح و ایده پرداز، ناظر و مدیر کنترل کیفی و رئیس هیئت مدیره در شرکت تعاونی سوزن دوزی برند دوچ بلوچ زاهدان مشغول به فعالیت بوده و طراحی لباس دستی و اجراء تکنیکهای مختلف در طراحی لباس، مهارت در رودوزیهای سنتی، آشنایی با الگو سازی و دوخت لباس های مجلسی، اداری و خانگی از دیگر فعالیتهای این بانوی کارآفرین است که سبب اشتغال مستقیم بیش از 35 نفر در استان شده است.

گفتنی است یازدهمین جشنواره ملی حرکت با هدف ایجاد پیوند بیشتر انجمن‌های علمی دانشگاه‌ها با بخش‌های مختلف کشور به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ویژه آثار و دستاوردهای علمی دانشجویی دانشگاه های زیر مجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در دانشگاه اصفهان برگزار شد که در این مراسم از برگزیدگان در بخش‌های انجمن‌های علمی برتر، دانشگاه‌های برتر در حوزه عملکرد انجمن‌های علمی، اتحادیه‌های انجمن‌های علمی و بخش بین‌الملل تقدیر شد.

سارا قادری نفر برتر حوزه کارآفرینی این جشنواره در مصاحبه با روابط عمومی واحد استانی سیستان و بلوچستان دانشگاه جامع علمی کاربردی بیان کرد: ما در دانشگاهی درس می خوانیم که یک رشته را هم علمی آموزش می بینیم، هم کاربردی و بخاطر همین می توانیم به راحتی کار آفرینی کنیم.

این بانوی کارآفرین افزود: درآمدزایی خوبی در این حرفه دارم و می توان در این حوزه در بسیاری از روستاها و شهر های استان اشتغالزایی کرد. وی افزود در حال حاضر یک روند طراحی تولید فروش و عرضه به بازار را داریم که باعث پیشرفت کار شده و همچنان آماده پذیرش نیرو و گسترش حوزه فعالیت خود هستیم. وی بیان نمود یکی از دلایلی که ما همچنان در این حوزه کار می کنیم و باعث نشده به رکود برویم، تلفیق سنت و مدرنیته است و کاربردی کردن هر چه بیشتر محصولات.

وی درباره آینده کاری خود گفت: تلاش می کنم که این مجموعه رشد پیدا کند و صادرات بیشتری داشته باشد. در هر کسب و کاری همیشه ورشکستگی آن رو تهدید می کند، اما با وجود تحقیقات و توسعه این امکان را کمتر می کنیم. مطمئناً انتظار داریم بهترین اتفاقات درکسب وکارما نمود پیدا کند و باعث پیشرفت و نوآوری بیشتری در این هنر شویم.

قابل ذکر است در یازدهمین جشنواره ملی حرکت انجمن علمی دانشجویی موسیقی مرکز 46 تهران این دانشگاه نیز به مقام اول انجمن علمی دانشجویی بخش فرهنگ و هنر دست یافت.


۲ رای

نظر شما :